İşlemeli Örgü Bebek Kazak Modelleri ve Yapılışları

1251
işlemeli bebek kazağı modelleri yapılışı

Erkek ve kız bebek kazaklarında son zamanlarda işlemeler yer almaya başladı. Çiçek, hayvan ve çeşitli motiflerden oluşan işlemeler, düz örgü tekniği kullanılarak yapılan bebek kazaklarına bile ayrı bir hava kazandırıyor. Bu yüzden sizlere işlemeli örgü bebek kazak modelleri ve yapılışları ile alakalı bilgiler detaylarıyla birlikte verilecek.

İşlemeli bebek kazağı yaparken yapmış olduğunuz işlemelerin aşırıya kaçmamasına dikkat edin. İşleme sayısı ve boyutu artınca kazak deyim yerindeyse kazaklıktan çıkıyor. Her zaman sadelikten yana olmaya çalışın. Yapacağınız küçücük bir işleme bile kazağın ciddi anlamda hava kazanmasını sağlayacaktır. Bebek kazakları örgü modelleri ile alakalı sizlere sürekli olarak bilgi verilse de bu paylaşacağımız modeller daha önce hiçbir yerde paylaşılmadı. Bu yüzden yenilik arayışında olan kişilerin işine yaracaktır.

İşlemeli örgü bebek kazak modelleri

Bebek kazaklarına balık, çiçek, güneş, ağaç, kelebek ve gül gibi kazağa çocuksuluk katacak desenleri işleyebilirsiniz. Ben bebek kazaklarına işleme yaparken daha çok çiçek gibi işlemeleri yapıyorum. Bebekler hayvanlara aşırı ilgili olduğundan dolayı sürekli olarak işlemelere odaklanıyorlar ve etrafından uzaklaşıyorlar. Bebeklerin çevreye daha duyarlı olmasını istediğimden dolayı dikkatlerini aşırı derecede dağıtacak türden işlemelere elimden geldiğince yer vermemeye çalışmaktayım. İşlemelerin ön planda olmasını istiyorsanız kazağın ana rengine zıt renkte iplikleri işleme yaparken kullanın. İşlemelerin özünden uzaklaşmak istemiyorsanız her zaman beyaz gibi renkleri ana renk olarak seçin. Beyaz nereyse her işlemeyi ön plana çıkarır.

Bebek kazağına örgü işleme nasıl yapılır?

işlemeli örgü bebek kazak modelleri örüldükten sonra işlemeler yapılır yani örgü esnasında herhangi bir işleme uygulaması yapılmamaktadır. Eğer hali hazırda örmüş olduğunuz bir bebek kazağı varsa bunun üzerine de işlemeler yapabilirsiniz. Daha önceden iğne ya da tığ ile işleme yapmış olanlarınız varsa hayal dünyanızı genişleterek kendi işleme desenlerinizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede hiçbir bebek kazağında bu güne kadar yapılmamış olan işlemeleri yapmış olursunuz. Örgü dünyasındaki en önemli şey fark yaratabilmektir. Sizlere ön bilgi vermesi adına bebek kazağına örgü işleme nasıl yapılır konusunda hazırlanmış olan video anlatımı sunmak istiyoruz. Eliniz işleme yapmaya alıştığı zaman daha zor modelleri de rahat bir şekilde yapabilecek konuma geleceksiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin