İğne Oyası Yapımı Video Anlatımlı

452
iğne oyası yapımı video anlatımlı

İğne oyası öğrenmek istiyorum diyen herkes ilk olarak video anlatımlı bilgilerden yararlanmaya çalışır. Bu yüzden sizlere iğne oyası nasıl yapılır konusunda video anlatımlı olarak aktarılacak. Bu makalemizde yeni iğne oyası yapımı hakkında bilgi almak isteyen kişiler için kolay modeller olduğu gibi kendisini geliştirmek isteyen kişiler için de çeşitli modeller yer alıyor. Normalde bu tar oyaların yapımını öğretmek için halk eğitim merkezlerinde kurslar açılıyor. Ev işi çocuk bakımı ya da işe gitmek gibi rutin şeylerden dolayı bu kurslara maalesef birçoğumuz vakit ayıramıyoruz. Uygun vaktimizin olmaması elbette bu oyaları yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Ev ortamında sizlere vereceğimiz videolardaki bilgileri uygulayarak sizler de iğne oyası yapmayı öğrenebilir ve bu alanda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Ben normalde tığ işi ve şişle yapılan örgülerle ilgileniyordum ve bu alanda kendimi bir hayli geliştirmiştim. Bir gün aklıma oya yapmak da takıldı ancak hiç bilgim olmadığı için gözüme aşırı derecede zor görünmüştü. Kursa gidecek vaktim olmadığı için video anlatımları izlemeye başladım. Sadece video anlatımlar sayesinde kendimi geliştirdim. Artık yapamayacağım herhangi bir iğne oyasının olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Hatta bazı videolar var ki kurslarda bile verilmeyen bilgileri veriyor. Bu yüzden kesinlikle video anlatımları küçümsemeyin. İğne oyası yapılışı konusunda kendinizi geliştirmeye videolar yardım edecektir. Bu güne kadar elimden geldiğince ve vakit buldukça sizlere öğrendiklerimi anlatmaya çalışıyorum. Elbette daha anlatacağım çok şey var. Web sitemi takip ettiğiniz müddetçe sizler kendinizi ciddi anlamda geliştireceksiniz. Emin ki benden daha iyi örgüler ve oyalar yapanlarınız da olacak.

İğne oyası modelleri

İğne oyası yapımı ile alakalı bilgiler vermeden önce, sizleri iğne oyası öğrenmeye teşvik etmek için en güzel iğne oyası örneklerini bir araya getirmenin daha uygun olacağını düşündüm. Modeller arasında kolay oyalar olduğu gibi yapımı meşakkatli olan zor oyalar da var. Bu paylaşımlar gözünüzü korkutmasın çünkü küçük adımlarla ilerleyerek kendimizi bu alanda geliştirmeye çalışacağız. Emin olun benim de daha öğrenecek çok şeyim var.

Çiçekli iğne oyası yapımı

Bence bu model iğne oyası modelleri arasındaki en kolay modeldir. Ben de temel teknikleri öğrendikten sonra ilk olarak bu oya modelini yaptım. Klasik hale gelmiş bir model olsa da beğenildiği için günümüzde bile birçok bayanın tülbent kenarında bu çiçekli iğne oyasını görüyorum. Eminim sizler de hem kullanırken hem de yaparken bu çiçekli iğne oyasından keyif alacaksınız.

Kelebek fiyonklu iğne oyası yapılışı video anlatımlı

Her şeyde olduğu gibi iğne oyası dünyasında da kelebekler yer alıyor. Benim gerçekten de sevimli bulduğum bir model olan kelebek fiyonklu iğne oyası sizlerin de beğeninizi kazanacaktır. Bu model birçok modele göre basit görülebilir ancak yapmaya başladığınızda gerçekten de hüner gerektirdiğini anlayacaksınız. Bu yüzden videoda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde izleyin. Hata yapmamanız için bu önemlidir.

Pratik iğne oyası yapımı

Benin yaptığım iğne oyası kısa süre içerisinde bitsin ve yapılışı esnasında beni zorlamasın derseniz, pratik iğne oyası yapımı tam da aradığınız şey. Video anlatımlı olan bu model temel düzeyde bir oyanın nasıl yapıldığını anlatıyor. Elinizi iğne oyası yapmaya alıştırmak için bu modelle işe başlayabilirsiniz.

Birçok iğne oyası modelinin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak ele aldık. İlerleyen günlerde anlatımını güzel bulduğumuz diğer video içerikleri de bu sayfa içerisinde paylaşacağız. Eğer paylaşmamızı istediğiniz bir model varsa örneğin ismini bize belirtmeniz halinde sizlere gerekli bilgiler verilecektir.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin