iğne oyaları en güzel facebook modelleri

Sıklıkla yaptığımız iğne oyaları örnekleri sayesinde tülbent, yemeni ve yazma kenarları süsleniyor. En güzel iğne oyaları bu yüzden de satış potansiyeli yüksek olan el işlerindendir. Elinden iğne oyası yapmak gelen bayanlar kendi oyalarını kendileri yapmak istediği için 2016, 2017 hatta 2018 yılında popüler olan tüm iğne oyaları sizlerle paylaşılacak. Genellikle Facebook üzerinden paylaşımı yapılan örneklere yer vermeye çalışacağız.

Sayfamızdan çeyizlik en güzel iğne oyalarına ulaşabileceğiniz gibi günlük yaşamda kullanabileceğiniz kolay modellere de ulaşacaksınız. Bu oyalar çeşitli yörelerle özdeşleştirilmiştir. Bu yüzden Malatya, Trabzon, Rize, Diyarbakır ve Muğla yörelerine ait olan tüm örnekler sizlerle paylaşılacak. Tülbent, yemeni ve yazma tesettürlü bayanların kullandığı ürünlerdendir. Günümüzde bayanlar arasında açıklık ve kapalılık bir oran şeklinde ifade edilirse açık olan bayanların kapalı olan bayanlara göre daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kapalı bayan sayısı azaldığı için ister istemez iğne oyaları artık moda değil gibi düşünülebilir ancak durumun aslında böyle olmadığını bilmelisiniz.

İğne oyası nedir?

iğne oyası nedir

İğne oyası, ipek özlü iplikler kullanılarak yapılan kenar dantellerine verilen genel isimdir. İğne oyası dünya genelinde “Türk Danteli” olarak da isimlendirilir. En güzel İğne oyaları yazma gibi ürünlerde kenar süslemeleri yapmak adına kullanılır. Düne kadar tek başlarına kullanılmaları yaygın olmasa da takı sektöründe yer almaya başladıklarından beri tek başlarına da kullanılırlar.

En güzel iğne oyaları sadece başı kapatmak için kullanılan örtülerde yer almıyor. Bu tarz el emeklerini tespih uçlarında, şallarda, havlu kenarlarında hatta takılarda dahi görmek mümkün hale geldi. Mesela iğne oyası teknikleri kullanılarak yapılan küpeler gerçekten de ciddi anlamda popüler oldu. Sizin aklınızda iğne oyası denildiği zaman sadece başörtüleri yer aldığı için sizlere ilk olarak farklı tasarımlarda kullanılan modeller hakkında bilgi vereceğiz.

Değişik iğne oyası örnekleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi iğne oyası örnekleri günümüzde farklı tasarımlarda yer almaya devam ediyor. Bu elişlerini küpe, bileklik, kolye ve şal gibi çeşitli ürünlerde artık görmek mümkündür. Mesela ben geçen gün iğne oyası teknikleri kullanılarak yapılan bir takı seti altım. Küpe, bileklik ve kolye üçlüsünden oluşuyor. Yaz mevsimi gelinde aksesuar amacıyla yeni takmaya başladım ve her gören kişi bunu nereden aldığımı soruyor. Sizler de sınırları zorlamak ve bu tarz şeyler yapmak istiyorsanız kesinlikle aşağıdaki örneklerden ilham almaya çalışın.

Değişik iğne oyası yapılışı video anlatımlı

El emeği göz nuru ürünlere gönül vermiş olan kişilere bir tiyo vermeden geçemeyeceğim. Eğer aile ekonominize iğne oyası örnekleri satarak katkıda bulunmak itiyorsanız bu yılın ve muhtemelen önümüzdeki yılların modası olacağından dolayı kesinlikle değişik iğne oyası örneklerine yönelmelisiniz. Bu tarz ürünleri gerçekten de alıcısı bir hayli fazla. Facebook Twitter ya da İnstagram üzerinden satış yapmaya başlarsanız, gelen talepleri görünce kesinlikle bana hak verirsiniz.

En güzel iğne oyaları modelleri

İğne oyaları arasında bulunan en güzel iğne oyaları sayesinde artık tülbentlerimiz, yemenilerimiz, yazmalarımız hatta havlu kenarlarımız süsleniyor. Birbirinden güzel yaklaşık olarak 50 iğne oyası modeli sayfamıza eklendi. Sizler de bunları kullanarak istediğiniz türden süslemeler yapabilirsiniz.

Bu oyaların büyük bölümünü başka hiçbir yerde bulamazsınız çünkü modellerin büyük kısmı takipçilerimiz tarafından gönderildi. Gün yüzüne çıkmayı bekleyen bu ürünler şüphesiz internet dünyasının fenomeni olmaya aday. Birçoğu tanıdığımız kişiler tarafından yapıldığı için sizlere ilerleyen günlerde modellerin bir kısmının nasıl yapıldığını resimli, sözel ve videolu anlatımlı olarak da sunacağız. Bu yüzden kesinlikle bizi takip etmeye devam etmelisiniz.

Eğer anlatımlı modellere ihtiyaç duyarsanız oya örnekleri bağlantısını kullanarak yapılışları hakkında bilgi verdiğimiz diğer tüm modeller hakkında da bilgiler alabilirsiniz. Model paylaşımı yaparken elimizden geldiğince sizi bunaltmamak adına en yeni ve yapılışı kolay olan modellere yer vermeye çalışıyoruz. Görüntü kalitesi yüksek olan modelleri bir araya getirmeye uğraştığımız için bu tarz paylaşımları hazırlamamız gerçekten de bir hayli zamanımızı alıyor. Basit bir paylaşımın hazırlanması bile saatler sürüyor. Emeğimize sizler de değer veriyorsanız yapmış olduğumuz paylaşımları Facebook Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek alabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan gelin hep birlikte en güzel iğne oyaları modelleri nelermiş göz atalım.

En güzel iğne oyası yapılışı video anlatımlı

Yapılışı kolay olan iğne oyalarının güzel olmayacağı yönündeki ön yargınızı video anlatımlı olarak bilgi verdiğimiz bu iğne oyası modelini inceledikten sonra ortadan kaldıracaktırnız. Bu güzel iğne oyası örneğini yapmak kolay olduğu gibi beğeneceğiniz türden bir modeldir.

Sizlere elimizden geldiğince en güzel iğne oyaları hakkında bilgiler verdik. Herkesin görüşünü alarak modelleri bir araya getirdiğimiz için illaki seveceğiniz örneklere sayfamızdan ulaşacaksınız. Bazılarının yapımı zor olduğu için satın almayı tercih edenleriniz olabilir. Eğer sizler de bu düşüncedeyseniz iğne oyası sayfasını kullanarak bu tarz el emeği göz nuru ürünlerin satışını yapan kişilerle tanışabilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz.

Kolay iğne oyaları

Sizlere verilen örneklerin büyük kısmı gerçekten de bir hayli zor. Sadece üstte verilen modelleri baz alanlarınız olursa iğne oyası yapmaktan vazgeçebilir. Bu yüzden sizlere hem görünüşü güzel olan hem de yapılışı kolay olan modeller hakkında bilgiler vereceğiz ve bu sayede bu tarz el işlerine ısınmanızı sağlayacağız. İğne oyası yapmayı seven kişiler paylaşacağımız modellere çok sevinecek çünkü bunların neredeyse tamamı en yeni örneklerden oluşuyor. Özellikle iğne oyası yapmaya yeni başlamış olan kişiler yeni tasarımları yapmayı verdiğimiz paylaşımlar sayesinde daha kolay bir şekilde öğrenebilir ve kendisini geliştirebilir. Kolay iğne oyaları sizler bu konuda ciddi anlamda yardımcı olacak.

Bu modellere baktıktan sonra illa ki bu tarz iğne oyalarını yapmak isteyenleriniz olacaktır. Aşağıdaki video anlatım size bu tarz oyaların nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vermek için eklendi.

Basit en güzel iğne oyaları hayatımızın neredeyse her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Biz bayanlar her zaman modaya ayak uydurmak istediğimiz için kesinlikle bu tarz elişi ürünlerini yapmayı öğrenmeliyiz. Çeyizlerin de vazgeçilmez ürünleri arasında yer aldığı için Türk kültürü bizler var olmaya devam ettiğimiz müddetçe var olacağı için bunları yapmayı öğrenmeliyiz ve aynı şekilde diğer bayanların da yapmayı öğrenmesini sağlamalıyız. Nedenini tam olarak bilmesem de bana bir şeyin kolay olduğu söylendiği zaman direkt olarak aklıma o şeyin çirkin olduğu geliyor. Olayın derinliklerine inince aslında durumun böyle olmadığını görüyorum. Eğer sizler de verdiğim bu paylaşımları incelerseniz basit olan şeylerin de aslında güzel olduklarını görebilirsiniz.

Çeyizlik iğne oyaları

çeyizlik iğne oyalarıYapılan iğne oyalarının büyük bölümü çeyizlik ürünler arasında yer alsa da aşırı derecede güzel olan birçok model sadece çeyizlik iğne oyaları olarak değerlendirilir. Bu oyaları diğer oyalardan ayıran en önemli özellikle yapılışlarının zor, görünümlerinin ise aşırı derecede kolay olmasıdır. Zaten bir şeyden taviz verirken diğer şeyler de bundan etkilenmektedir. Bu yüzden bir şeyi yapmak ne kadar zorsa o kadar güzeldir diyebiliriz.

Çeyizlerde yer alan bu oylara baktığımız zaman dut, çiçek, gül, papatya, üzüm gibi figürlerin kullanılmakta olduğunu görmekteyiz. Eğer sizler de özel bir şeyler yapmak istiyorsanız bu figürlerin yer aldığı oyaları seçebilirsiniz.

İğne oyası yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

iğne oyası yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  • Yapım esnasında zaman kaybı yaşamamak için ipliklerin tam olmasına ve yün atıklarının olmamasına dikkat edin.
  • Plastik madde ihtiva eden iplikler yerine ipek içerikli iplikleri tercih edin.
  • Bir süre sonra sıkılacağınız modeller yerine sürekli olarak seveceğiniz modelleri yapın.
  • Atılan düğümlerin sıkı olmasına dikkat edin.
  • Uygulamayı yaparken uyumun bozulmaması için uzun süre ara vermeyin yani bir oyayı yapmaya başladığınız zaman kısa süre içerisinde bitirmeye özen gösterin.

Neden iğne oyaları tercih edilmeli?

Yazma, tülbent, yemeni ve havlu kenarı gibi ürünleri tığ işi ya da şişle yapılan örgülerle süslemek mümkün olmasına rağmen neden iğne oyaları tercih edilmelidir sorusunu kendimize sormadan geçemiyoruz. Bu tür süslemeleri tercih etmenizin en büyük sebebi güzel olmaları ve yapımları zor olduğu için aşırı derecede yaygın olmamalarıdır.

Biz bayanlar eğer öz eleştiri yaparsak aslında bize zor gelen şeyleri yapmayı tercih etmemekteyiz. Bu yüzden yaptığımız çoğu şey kolaydır. Bu da birçok bayanda aynı elişlerinin olmasına sebep olmaktadır. Eğer benim yaptığım el emeği ürünler başka kimsede olmasın diyorsanız kesinlikle iğne oyaları tercihiniz olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here