Çocuklar İçin Hayvan Desenli Lif Yapımı

0
1059
Hayvan desenli lif örnekleri yapımı
Hayvan desenli lif örnekleri yapımı

Hayvan figürlü lif modelleri üzerinde tavşan, kelebek, kuş, kedi ve köpek gibi çeşitli hayvan desenlerini barındıran lif modelleridir. Bu lifler elbette yetişkin bireyler için uygun değildir. Ancak hayvan desenli lif örnekleri çocuklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Hayvan desenli lif örnekleri kesinlikle çocuk tarafından sevilen hayvan belirlendikten sonra yapılmalıdır. Çocuğunuzun sevmediği bir hayvanı lif üzerine işleyecek olursanız çocuğunuz bu lifi kullanmamak için inat edebilir. Bu yüzden kesinlikle sevilen hayvanların lifler üzerine işlenmesi gerekmektedir.

Bizler sizleri zor duruma sokmak istemediğimizden dolayı elimizden geldiğince en çok sevilen hayvanların işlenmiş olduğu hayvan motifli lifleri sayfamızda bir araya getirdik. Bu sayede sevebileceğiniz bir lif modeline sayfamızdan ulaşabileceğinizi düşünüyoruz.

Hayvan desenli örgü lifleri yaparken düz örgü tekniği kullanılmaktadır ve bu yüzden bu lifler en kolay lif örnekleri arasında yer alır. Düz örgü yapmayı biliyorsanız ve örgü esnasında ip değiştirme konusunda bilginiz varsa bu lif modellerini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Sayfamızın başında da belirttiğimiz gibi bu lif modelleri çocuklar için uygundur. Bu yüzden çocuklara uyacak renkteki iplikler ile bu lif örnekleri örülmelidir. Buna dikkat edildiği sürece başarılı işlerin ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Hayvan Desenli Lif Modelleri

Çocuğum banyo yapma konusunda sorun yaşatmıyordu ancak vücudunu keselemek istediğim zaman kıyamet kopuyordu. Ben de çocuğumu keselenmeye nasıl alıştırabilirim diye düşünürken sevdiği bir hayvanı eğer lifin üzerine işlersem çocuğumun artık keselenmeyi seveceğini düşündüm. Bunun üzerine bir lif örüp üzerine ördek motifi işledim. Sonuç inanılmazdı.

Çocuğum bu lifi kullanmaya başladıktan sonra “anne beni ördekli lifle kesele” demeye başladı. Bu sayede banyo yapmanın ve keselenmenin bir işkence olmaktan uzaklaştığını söyleyebilirim. Eğer bu tarz bir sorun yaşayanınız varsa kesinlikle benim bu denemiş olduklarımı denemenizi tavsiye ederim. Birbirinden güzel hayvan desenli lif modellerinin neler olduğunu merak ediyorsanız gelin bu lif modellerinin neler olduğuna birlikte göz atalım.

Paylaşmış olduğumuz lif modellerine göz atacak olursanız gerçekten de kedi, köpek ve kuş gibi daha birçok hayvan figürüne bu lif modellerinde yer verdiğimizi görebilirsiniz. Ayrıca sizler de vektör resimler bularak bu resimler üzerindeki hayvan desenleri liflerinizin üzerine yapabilirsiniz.

Vektör resimler sayesinde desen çıkarmak daha kolay olduğundan dolayı kesinlikle vektör resim kullanmanız işlerinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır.

Hayvan Desenli Lif Yapımı Eğitim Videosu

Çocukların en çok sevdiği hayvanlar listesinde kediler her zaman baş sırada yer alır. .Çocukların neredeyse tamamı kedilerden hoşlandığı için sizlere kedi şeklinde olan hayvan desenli lifin nasıl yapıldığını anlatan bir eğitim videosunu sunmak istiyorum.

Bu hayvan desenli lifler genelde çocuklar için yapıldığı için sizlere daha farklı lif örnekleri hakkında da bilgi vermek istiyorum. Ele alacağımız bir diğer lif modeli ayıcık lif modelidir. Bu lif hem kızlar hem de erkekler için yapılabilir.

Sizlere aslında daha evvel bu tarz lifler hakkında bilgi vermiştik. Horoz desenli lif sayfasında yer alan model buna bir örnektir. İlgili sayfayı ziyaret ederek tavuk ve horoz desenli liflere ve bu liflerin nasıl yapıldığına ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here