Haroşa Yapraklar Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı

0
470
Haroşa yapraklar örgü modeli yapılışı anlatımlı

Çoğunuz eminim ki düz haroşa örgü yapmaktan sıkıldı ve daha farklı örgü ürünlere yönelmeye karar verdik. Mevcut bilgilerimize daha zor olan yeni bilgileri eklemeden farklı desenlere sahip örgü ürünler yapmak birçoğumuzun kolayına gelecektir. Eğer sizler de böyle düşünüyorsanız haroşa yapraklar örgü modeli yapılışı anlatımlı olarak ele alınacaktır. Bu sayede sizler de farklı desenlere sahip bir örgü tekniğini öğreneceksiniz.

Haroşa yapraklar örgü modeli yapılışı hem sözel açıklamalı hem de video anlatımlıdır. Sözel anlatımda eksik gördüğünüz kısımları video anlatımı inceleyerek tamamlayabilirsiniz.

Haroşa yapraklar örgü modeli yapılışı

Bu örgü modelinde haraşo örgü tekniği kullanıldığından dolayı haraşo yapraklar örgü modeli isini almıştır. Şişle yapılan örgüler sınıfında yer alan bu model 8 ve katları olacak şekilde kurulmaktadır. Sizler de modeli uygulayacaksanız, 8’in katları olacak şekilde ilmek atarak modeli oluşturmaya başlayabilirsiniz.

  • 1. Tur: bu sıranın tamamı düz örgü olacak şekilde örülmektedir.
  • 2. Tur: bu sıramızın tamamı ters örgü olarak örülecek.
  • 3. Tur: 4 düz, 4 ters örgü tekrarlanarak sıra tamamlanacak.
  • 4. Tur: 3 düz, sıra sonuna gelinceye dek 4 ters, 4 düz örgü olacak şekilde örgüye devam edin. Son 5 ilmeğe gelindiğinde 4 ters, 1 düz örgü yapın.
  • 5. Tur: 2 ters, sıra sonuna gelinceye dek 4 düz, 4 ters olacak şekilde sırayı tamamlayın. Son 6 ilmeğe geldiğinizde 4 düz, 2 ters örgü yaparak sırayı tamamlayın.
  • 6. Tur: 1 düz, sıra sonuna gelinceye dek 4 ters, 4 düz örgü olarak sıraya devam edin. Son 7 ilmeğe geldiğinizde 4 ters, 3 düz örgü yaparak sırayı tamamlayın.
  • 7. Tur: 3 düz, sıra sonuna gelinceye dek 4 ters, 4 düz örgü olarak devam edin. Son 5 ilmeğe geldiğinizde 4 ters, 1 düz örgü yaparak sırayı tamamlayın.
  • 8. Tur: 2 ters, sıra sonuna gelinceye dek 4 düz, 4 ters örgüyle devam edin. Son 6 ilmeğe geldiğinizde 4 düz, 2 ters örgü yapıp sırayı tamamlayın.
  • 9. Tur: 1 düz, sıra sonuna gelinceye dek 4 ters, 4 düz şekilde örgüye devam edin. Son 7 ilmeğe geldiğinizde 4 ters 3 düz örgü yapıp sırayı bitirin.
  • 10. Tur: 4 ters, 4 düz örgü tekrarlanarak sıra tamamlanacak.

Haroşa yapraklar örgü modeli toplamda 10 adımdan oluşmaktadır. İlmek sayısını arttırarak ve bu sıraları sürekli olarak tekrarlayarak daha büyük ölçülerde örgü ürünler yapabilirsiniz. Eğer haroşa yapmayı bilmiyorsanız, haroşa örgü nasıl yapılır makalesini inceleyebilirsiniz.

Haroşa yapraklar örgü modeli yapımı video anlatımlı

Modelin oluşturulması toplamda 10 adımdan meydana geldiği için çoğu zaman kafaların karışmasına neden olur. Her zaman video anlatımlar bu durumlarda imdadımıza koşar. Bu yüzden sizlere haroşa yapraklar örgü modeli yapımı video anlatımlı olarak da sunulacak.

Haroşa yapraklar örgü modeli yapılışı hakkında bilgiler aldıktan sonra, bu örgü modelini özellikle bayanlar için yapılan örgü ürünlerde kullanabilirsiniz. Yeleklerde, kazaklarda ve hırkalarda kullanılmaya aşırı derecede müsaittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here