Haroşa Örgü Nasıl Örülür Anlatımlı

Bu makalede haroşa örgü nasıl örülür konusu, resimli açıklamalı ve video anlatımlı olarak ele alındı. Ayrıca haroşa örgü nerelerde kullanılır konusunda da bilgiler bilgiler verildi.

0
441
Haroşa örgü nasıl örülür

Örgü teknikleri arasında yer alan haroşa örgü modeli, en çok kullanılan tekniklerden birisidir. Bu örgü tekniği neredeyse düz örgü modeli kadar fazla kullanılmaktadır. Örgü yapmayı bilen bayanların tamamı bu örgü tekniğini bilir. Ayrıca örgü yapmak isteyen bayanların da haroşa örgü tekniğini öğrenmesi gerekmektedir. Buradan yola çıkıldığı için haroşo örgü nasıl örülür konusu resimli açıklamalı ve video anlatımlı olarak paylaşılacaktır.

Bu makalede sizlere haroşa örgü nedir, haroşa örgü nasıl başlanır ve bu örgü modeli kullanılarak neler örülebilir konusunda bilgiler verilecek.

Haroşa kelimesinin köküne indiğimizde bu kelimenin yün örgüsü anlatıma geldiğini görüyoruz. Bu örgü tekniğini diğer örgü tekniklerinden ayıran en önemli özellik, örgü ürünün hem arkasının hem de ön kısmının aynı teknik kullanılarak örülüyor olmasıdır.

Eğer bu örgü tekniğini öğrenmek istiyorsanız öncelikli olarak düz örgü modeli yapılışı sayfasına girip burada yer alan örgü tekniğini öğrenmelisiniz. Düz örgü tekniğini bilmeyen bir kişinin bu örgü modelini yapması kesinlikle mümkün değildir. Bu örgü tekniğini öğrendikten sonra haroşa nasıl örülür konusunda sizlere vermiş olduğumuz bilgileri inceleyebilirsiniz.

Haroşa örgü nasıl örülür resimli açıklamalı

Haroşa örgü nasıl örülür resimli anlatımlı
Haroşa örgü nasıl örülür resimli anlatımlı

Modelimizin uygulamasına ilk olarak ilmek atarak başlıyoruz. Yeterli uzunlukta ilmek yaptıysanız lastik örmeniz gerekmektedir. Lastik kısmını iki ters bir düz şeklinde örebilirsiniz. Eğer daha farklı örgü lastik uygulamalarına ihtiyacınız olursa lastik örgü yapılışı sayfasından da bilgiler alabilirsiniz.

İstediğiniz lastiği ördüyseniz örgümüzün ön kısmından iki ters bir düz olarak modeli oluşturmaya başlıyoruz. Klasik olarak nitelendirilen haroşa örgü modelinin ara kısımlarına bir tane ters ilmek eklemiş bulunmaktayız. Bu uygulamayı şişin sonuna gelene kadar tekrarlamanız ve sırayı tamamlamanız gerekmektedir. Bu uygulamayı yaptıktan sonra örgü ürünümüzün arka kısmını yapmaya başlayacağız.

Örgümüzün arka kısmında tüm sırayı düz örgü örerek örgümüzü sürdürüyoruz ve böylelikle haroşa örgü modelimiz tamamlanmış oluyor. Baştan sona model oluşturulmasında yer alan uygulamayı tekrarlayarak örgü boyunu istediğiniz uzunluğa getirebilirsiniz. Eğer resimli ve sözel anlatım sizlere yetersiz geldiyse bir de aşağıda yer alan video anlatımı inceleyebilirsiniz.

Haroşa örgü nasıl örülür video anlatımlı

Örgü dünyasında çok sayıda örgü modeli olsa da mutlaka tüm örgü yapanlar tarafından bilinmesi gereken teknikler vardır ve bu tekniklerden birisi de haraşo örgü modelidir. Sizlere resimli ve sözel anlatımlı olarak bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığı hakkında bilgiler verdik ancak örgüye yeni başladığınızı düşündüğümüzden dolayı ayrıca ilgili örgü tekniğinin yapılışı hakkında bilgiler veren video anlatımı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Videoda yer alan uygulamaları harfiyen uygulayarak ilgili örgü tekniğini tamamlayabilirsiniz. Her şeye rağmen aklınıza takılanlar varsa bunları bizlerle paylaşmaya çekinmeyin.

Bilgi: Sizlere haroşa örgüsünün uygulaması aşırı derecede kolay gözükebilir ancak uygulama esnasından sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Örgü öğrenmenin başlangıç aşamasında yer aldığınızdan dolayı kesinlikle dikkatli olmakta fayda var.

Haroşa örgü modeli nerelerde kullanılır?

Sizlere bu örgü modelinin yapılışı hakkında tüm detaylar anlatıldı ve büyük bölümünüz bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığını öğrendi. Şimdi sıra bu örgü tekniğini kullanacağımız örgü ürünlere geldi. Basit olarak gördüğünüz bu örgü tekniğini kullanarak birbirinden güzel örgü ürünler yapmanız mümkündür. Bunu modelleri inceleyince daha iyi anlayacaksınız.

Haroşa örgü nerelerde kullanılır

Kullanım alanı en fazla olan örgü tekniği nedir diye sorulsa, kesinlikle örgü tutkunlarının cevabı haroşa olur. Bu örgü modelini kullanarak birbirinden farklı çok sayıda örgü ürünün yapılması mümkündür. Sizlere ilham vermesi adına bu örgü tekniği kullanılarak yapılan bir kaç örneği paylaşmak istiyorum.

Haroşa örgü nerelerde kullanılır

Haroşa örgü nerelerde kullanılır

Haroşa örgü nerelerde kullanılır

Haroşa örgü nerelerde kullanılır

Haroşa örgü modeli nerelerde kullanılır diye baktığımızda, bu örgü modelinin yeleklerde, bebek battaniyelerinde, kazaklarda, atkılarda ve hırkalarda kullanıldığını görüyoruz. Yani bu örgü modeli deyim yerindeyse tüm örgü ürünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Bir defa yapmaya başladığınız zaman kesinlikle unutmayacağınız bu örgü tekniği ile alakalı almak istediğiniz ekstra bilgiler varsa bunları bizlere sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here