Hakkımızda

Hakkımızda

HobiOrgu.Com çok sayıda ücretsiz proje fikri, öğretici, video, bilgilendirici makale, adım adım talimatlar, fotoğraflar ve zanaat projeleri ve fikirler arayan kişilere her gün daha fazlasını sunan bir web sitesidir. Web sitemize sadece kişisel bir çalışma olarak görmek hata olur çünkü HobiOrgu.Com örgü severlerin yer aldığı bir topluluktur.

Editörlerimiz her gün birbirinden güzel kendin yap projesini inceler ve sitemizde en iyi dersleri, makaleleri paylaşır. Ayrıca, kendi projelerini büyük bir kitleyle paylaşmak isteyen kişilerin projelerini de web sitemiz bünyesinde ela alarak büyük bir topluluk haline geliyoruz. Sizler de projelerinize yer vermek isterseniz iletişim sayfamız aracılığıyla bizlere projelerinizi gönderebilirsiniz.

HobiOrgu.Com üstünden en eski örgü modelleri hakkındaki bilgilerden tutun da en yeni örgü modelleri ve yapılışları ile alakalı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgiler arasında iğne oyası yapılışları, örgü modelleri, örgü teknikleri ve kendin yap projeleri yer almaktadır.

En sevdiğimiz kendin yap projeleri arasında tığ işi örgü modelleri, dekupaj, lif modelleri, iğne oyası örnekleri, bebek örgüleri, ahşap boyama teknikleri yer almaktadır. Tabi ki paylaşımlarımız sadece bunlardan ibaret değildir. Özellikle çöpe atılma planı içerisinde olan malzemeleri değerlendirme konusunda verdiğimiz bilgiler, bu alanda hobi edinmenizi sağlayacak niteliktedir.

Örgü Yapmaktan Korkmayın!

Örgü yapmak

Örgü yapmak, Türk kültürünün vazgeçilmez önemli öğelerinden birisidir. Bu yüzden örgü teknikleri ve bu tekniklerin yapılışı ile alakalı bilgiler nesilden nesle aktarılmalıdır. Buna özen gösterilmesinin en büyük nedeni kültürümüzü tüm öğeleriyle yaşatmaktadır.

Bir milletin yok oluşu kültürünün yok olmasıyla mümkündür. Yani millet, aslında insan topluluğu değil kendilerine has olan kültürleriyle ön plana çıkan insanlar bütünüdür.

Modern çağ her birimizi büyük ölçüde tembelliğe ittiği için örgü yapmak birçoğumuza aşırı derecede zor bir uğraş olarak gelmektedir. Aslında bu durum tam tersidir. Örgü yapmak en kolay hobiler arasında yer alır. Ayrıca zihni geliştirmeye de büyük faydası vardır. Sizler de örgü yapma konusundaki ön yargılarınızı bir kenara bırakarak kültürümüze has desenleri içerisinde barındıran bu elişlerini hobi edinebilirsiniz.