Gül Motifli Battaniye Yapılışı Videolu

281
gül motifli battaniye yapılışı videolu

Motifli battaniye modelleri arasında yer alan gül motifli battaniye modeli, yapılışı video anlatımlı olarak ele aldığımız bir modeldir. Battaniyeyi yaparken yapılan gül motifleri tığ işidir ve şal, kırlent kılıfı, hırka gibi diğer örgü ürünlerde de uygulamaya koyulabilir. Sizlere gül motifi kullanılarak yapılan çeşitli bebek örgüleri anlatılmıştı. Bu sefer ise bu motifleri bebek battaniyesi yaparken kullanacağız.

Gül motifli bebek battaniyesi modeli ayrıca yetişkinler için de yapılabilir. Ben motif kullanmayı sevmiyorum ama bebeğime öreceğim battaniyenin güzel olmasını istiyorum derseniz Derya Baykal bebek battaniyesi sayfasında daha önceden paylaştığımız modeli incelemenizi tavsiye ederiz. Gül motifi belki de ilk örgü yapıldığı andan itibaren sıklıkla kullanılan bir motif türüdür. Ne kadar mazisi eski olsa da yapımı zor olduğu için bayanlar bu tarz motiflerden uzak durmayı tercih eder. Ben maharetlerime güveniyorum ve kimsenin yapmadığı şeyleri yapmayı seviyorum derseniz gelin ilk olarak güllü battaniye modellerine ve sonrasında yapılışlarına bakalım.

Güllü bebek battaniyesi modelleri

Üzerinde gül motifleri yer alan battaniyelere güllü battaniye denilir. Genelde kırmızı ve pembe iplikler kullanılarak yapılan bu motifler de dilenirse daha farklı renkler de kullanılabilir. Ben bu battaniyeyi yaptığımda krem ve mor renkli iplikleri kullandım. Gerçekten de model kendisini bu renklerle çok güzel gösterdi. Artan ipleriniz varsa bu ipleri kullanarak da battaniye yapıp iplerinizi değerlendirebilirsiniz. Her motifin farklı renkte olması ayrı bir tasarım oluşmasını sağlayacaktır.

Gül motifli battaniye yapımı

Yapılışı video anlatımlı olan gül motifli battaniye modelinde 3 farklı renkte iplik kullanılacak. Battaniye tek seferde örülmeyip öncelikle motifler örülecek ve sonrasında tüm motifler birleştirilerek battaniye oluşturulacak. Sizler o yüzden bu video anlatımda motiflerin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. Battaniye uzunluğuna göre motif sayınızı arttırıp azaltabilirsiniz.

Battaniyelerde kullanılan gül motifleri, retro dekorasyon gibi klasik dekorasyonu çağrıştıran yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Klasik dekorasyonu seviyorsanız bu motifleri kesinlikle kırlentlerinizde kullanın. Gül motifli battaniye yapılışı ile alakalı sorularınızı da sormayı ihmal etmeyin. Model ne kadar zor olsa da battaniyeyi bitirdiğinizde karşınızda adeta bir sanat eseri yer alacak.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin