Gelin Damat Lifleri Nasıl Yapılır?

Püsküllü gelin damat lifleri Derya Baykal tarafından yapılışı hakkında bilgi verildikten sonra popüler oldu. Gelin damat lif modelleri çeyizlere koyulan yeni lif örneklerindendir. Videolu ve resimli anlatımı sayesinde bu lifler tüm çeyizlerde yer alacak. Ayrıca paylaştığımız şablonlar sayesinde bu örgü lifleri daha rahat yapacaksınız.

0
1273
gelin damat lif örnekleri yapılışı

Üstünde gelin ve damat figürlerinin yer almış olduğu örgü lif örnekleri evlilik çağında olan kızların çeyizlerine koymayı tercih ettiği liflerdendir. Gelin damat lif örnekleri bu yüzden popüler lif örgüler arasında yer alır. Sizler de çeyiziniz için uygun bir lif modeli arıyorsanız kesinlikle tercihleriniz arasına gelin damat desenli lif modellerini ekleyebilirsiniz.

Gelin damat lif modellerine göz attığımızda liflerin üzerinde yer alan figürlerin el ele tutuştuğunu yani samimi bir durumun olduğunu görmekteyiz. Beyaz gelinlikler içerisinde olan gelin aşırı derecede sevimli durmaktadır. Tabi ki damatlıkların içerisinde yer alan damadı da hafife almamak gerekir. Çeyizinizde hoş ve romantik bir havanın olmasını istiyorsanız bu etkisinden dolayı kesinlikle gelin damat lif örnekleri çeyizlerini de yer almalıdır.

Daha önceden evlilik yapmış olan bir arkadaşım yeniden evlilik yaptığından dolayı çeyiz hazırlama gereği duydu. Kendisinin bir kızı olduğu için bu lif modellerinde yer alan gelin damat figürlerinin yanına bir kız çocuğu figürünü de işledi. Gerçekten de aşırı derecede sevimli bir lif modelinin ortaya çıktığını söyleyebilirim. Sayfamızda yer alan yeni gelin damat lif örneklerinin üzerine ayrıca çiçekler, kuşlar, kalpler ve kurdeleler gibi romantizmi ifade eden figürler eklenerek liflerin daha da güzel görünmesi sağlanabilir. Sarışın olan kişiler için sarı renkteki iplikler, esmer kişiler için ise kahverengi iplikler kullanarak liflerin üzerinde yer alan figürlerin gerçekten de mevcut gelin ve damadı simgeledikleri daha net bir şekilde gösterilebilir. Bu yüzden renklerin seçimine dikkat etmeniz mantıklı olacaktır. Öneri olarak lif modeli vermemizi isterseniz yıldız lif yapılışı sayfasındaki modeli inceleyebilirsiniz.

Gelin damat lif şemaları

Eğer daha önceden gelin damat lif modellerinden herhangi birisini yapmadıysanız kesinlikle şablonlardan yararlanmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracak. Elimize bu tarz liflerde kullanılan çeşitli şablonlar geçti. Örgü bilginiz varsa bu şablonları inceleyip dilerseniz örgü liflerinizde kullanabilirsiniz.

Gelin damat lif şemaları
Gelin damat lif şemaları

Bu lif modeli şeması neredeyse herkesin yapabileceği kadar basittir. Basit olduğu kadar güzel görünümde olması kesinlikle örgü bilgisi iyi olan kişilerin bile bu şablonu kullanmak istemesini sağlayacaktır.

Gelin damat lif şemaları
Gelin damat lif şemaları

Lif modelinin üzerine yapacağınız gelin deseninin gerçekten de alımlı olmasını istiyorsanız bu şema tercihiniz olmalı. Ben şahsen gelin damat figürlerinin yer aldığı lifleri yaparken her zaman bu şemayı kullanıyorum.

Gelin damat lif modelleri

Gelin ve damat lif örnekleri yapılırken düz örgü tekniği uygulanmaktadır. Sadece bazı bölgelerde renk değişimini sağlamak için ip değiştirilmektedir. Düz örgü yapmayı ve ip değiştirmeye biliyorsanız sizler de bu lifleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sayfamızda yer alan gelin damat lif örneklerine baktığınız zaman bazı modellerde püsküllü iplerinde kullanıldığını göreceksiniz.

Kullanılan uzun yapıdaki bu iplikler liflerin daha da gerçekçi bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Sizler de kafanızda tercihlerinizi tam olarak belirlediyseniz gelin ve damat figürlerinin yer almış olduğu lif örneklerine birlikte göz atalım.

Gelin ve damat desenli lif örneklerinin üzerine illaki gelin ve damadı işleminize gerek yoktur. Bazı kişiler bu liflerin üzerine sadece damadı bazı kişiler ise sadece gelini işlemektedir. Bu durum tamamen sizlerin tercihinize kalmıştır. Sizlerde tercihlerinizi tam olarak belirlediyseniz gönlünüze yatan lif modelini yapabilirsiniz.

Gelin damat lif nasıl yapılır?

Eminim ki birçoğunuz bu gelin damat desenlerinin yer aldığı lifleri görünce illaki bu lifleri örmek isteyecek. Bu yüzden gelin damat lif nasıl yapılır konusunda hazırlanmış olan bir video anlatımın sizi sevindireceğini düşündüm. Ören hanım tarafından anlatımı hakkında bilgi verilen bu lif modelini yapmayı kesinlikle sizler de denemelisiniz.

Sizlere yeni lif modelleri hakkında bilgi verdiğimiz gibi gelin damat lifi nasıl yapılır konusunda da bilgiler verdik. Eğer lif eksiğiniz varsa anlatımlı lif örnekleri sayfasından daha farklı lifler hakkında da çeşitli bilgiler alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here