Fırfırlı Marul Lif Yapımı Tüm Aşamalarıyla

0
1455
Marul lif

Kimisinin kıvırcık, kimisinin fırfırlı lif modeli olarak isimlendirmiş olduğu marul lif örnekleri yapılışı zor olmasına rağmen şüphesiz en çok ilgi gören lif örneğidir. Marul lif örnekleri çok eski zamanlardan beri yapılmaktadır. Üzerinde yer alan eklentilerin kıvır kıvır olması bu lif modeline marul lif modeli denilmesini sağlamıştır. Ülkemiz genelinde bu lif için kabul gören genel isim budur. Marul lif örnekleri güzel görünüme sahip oldukları için bu lifleri daha da güzelleştirmek adına liflerin üzerine eklemeler yapmayın. Ben daha önceden eklemeler yapmaya çalıştım ve bu liflerin en çok sade haldeyken güzel oldukları kanısını vardım. Yapılışı elbette zor. Örgü bilgisi az olan kişilerin bana göre bu lifi yapması pek mümkün değil. Bu yüzden canınızı sıkmak istemiyorsanız eğer örgü bilginiz azsa özgü konusunda kendinizi geliştirene kadar farklı modellere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır.

Marul lif örnekleri incelendiğinde çoğunda beyaz rengin kullanıldığı görülüyor. Bence hiç denenmemiş olmasına rağmen bu lif modellerinde ana renk marulların orijinal rengi olan yeşil rengi kullanılabilir. Bu sayede yapmış olduğunuz örgü gerçekten de gerçek marula aşırı derecede benzeyecek. Yeşil rengiyle uyum yakalayacak çok banyo olmadığından dolayı insanların daha çok beyaz renge yöneldiğini düşünüyorum.

Hangi lif modeli olursa olsun lifin üzerinde çıkıntı oluşmasına neden olacak eklemelerden uzak durun. Lifin üzerinde yer alan çıkıntılar keseleme esnasında vücudunuzun rahatsızlık duymasına neden olabilmektedir. Sizlere sunacağımız marul liflerin üzerinde de çeşitli desenler var ancak bunlarda çıkıntılar olmadığından dolayı kullanılmalarında herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Son zamanlarda çok sayıda yeni marul lif örneği örgü dünyasına kazandırıldı. Bu yüzden en yeni marul lif örnekleri sayfamıza eklendi. İllaki beğeneceğiniz bir modele sayfamızdan ulaşacaksınızdır.

Marul lif modellerine bazı yerlerde kıvırcık lif bazı yerlerde ise fırfırlı lif de deniliyor. Karşınıza bu tür isimler ile lif çıkacak olursa bu lif modellerinin sizlere bahsetmiş olduğumuz marul lif modelleri olduğunu bilmenizi isteriz.İlerleyen günlerde marul lif modelleri anlatımlı olarak da sizlerle paylaşılacak.

Yeni fırfırlı marul lif örnekleri

Şu anda bu modellerin yapılışları ile alakalı bilgileri sizlere sunmadık ancak en kısa zaman içerisinde bu lif modellerini referans alarak bu lifin nasıl yapıldığı sizlere anlatılacak. Bu sayede sayfamızda yer alan tüm marul lif örneklerinin yapımı kolay hala gelecek. Ayrıca bu zaman dilimi içerisinde yeni lif örneklerine ulaşacak olursak bunlar da büyük ölçüde sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir. Yapımı kolay olması bir kenara görüntüsü güzel olduğu için bayanlar uzun yıllardan beri marul lif modellerini beğeniyor. Bu beğeni tasarımcıların da ilgisini çekmiş olsa ki yeni marul lif modelleri paylaşılıyor. Alışık olduğumuz görünümden farklı olan yeni modeller elimize geçti. Bunları da sizlere aktarmaktan keyif alacağımızı bilmenizi isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here