Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi
Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi

Tek parça örülen bebek battaniyeleri oldum olası gözümü korkutmuştur. Bu yüzden sürekli olarak bebek battaniyesi yaparken motif birleştirmeli bebek battaniyesi modellerini tercih ediyorum. Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi örneği video anlatımlı olarak elime geçince, bunu sizin de seveceğinizi düşünerek bir makale yazmamın gerekli olduğuna karar verdim.

Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi adından da anlaşılacağı üzere motiflerin örülmesi ve daha sonradan birleştirilmesi şeklinde yapılmaktadır. Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesini aslında farklı kılan en önemli şey birleştirme noktalarında incilerin kullanılıyor olmasıdır.

Bu bebek battaniyesini yaparken özel birleştirme teknikleri kullanılıyor. Resimli ve yazılı anlatımlar motiflerin nasıl yapılıp birleştirildiğini kavramanızı zorlaştırabilir. Bu yüzden bu en yeni bebek battaniyesinin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak ele almaya çalıştım. Anlatımda emeği geçen tam anneye bu bağlamda teşekkür ederim.

Farklı Motif Birleştirmeli Bebek Battaniyesi Yapılış Videosu

Motif birleştirmeli bu farklı bebek battaniyesi genellikle tek renk iplik kullanılarak yapılıyor. Eğer isterseniz her bir motifi yaparken farklı renkte iplikler de kullanabilirsiniz ancak bu kadar başarılı sonuçlar almayacağınızı düşünüyorum. Bu yüzden sizler de bu battaniyeyi yaparken tek renk iplik kullanmaya özen gösterin.

Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi modelinde her ne kadar inci boncuklar kullanılsa da ben bu boncukların çocuk sağlığı açısından uygun olmadığı inancındayım. Boncukları bebekler yutabilir ve bu durum boğulma gibi olayların yaşanmasına sebep olabilir. Bu yüzden bebek ürünlerini yaparken boncuk kullanmamaya çalışın. Ayrıca bu modelin boncuksuz olduğu zaman da güzel olduğunu bilmelisiniz.

Farklı motif birleştirmeli bebek battaniyesi genelde kız bebekler için yapılır. Beyaz yapıldığı zaman kız bebekler için gerçekten de bir zarafet kaynağı haline geliyor. Ben bu modeli mavi renkte iplikleri kullanarak erkek bebekler için de yapıyorum. Bunu denemiş biri olarak bu bebek battaniyesinin uygun renklerin seçilmesi halinde erkek bebekler için de uygun olduğunu söyleyebilirim. Bu bebek battaniyesi dışında da bu güne kadar çok sayıda örgü bebek battaniyesi ve yapılışları ile alakalı bilgileri ele aldık. Diğer battaniyeleri görmek için bebek battaniyeleri kategorisini inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here