Etamin Seccade Modelleri Yapılışı İsteyenlere

Şemalı etamin seccade modelleri desenleri, etamin seccade örnekleri ve yapılışları video anlatımlı olarak bu makalede isteyenlere.

348
Etamin seccade modelleri yapılışı

İşlemeli seccadelerin neredeyse tamamında etamin işlemeler kullanılır. Müslüman bir ülkede yaşadığımız için etamin seccade modelleri her ev ortamında yer alır. Çeyizlerin de vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan etamin seccade örnekleri, bu yüzden her bayan tarafından ömründe en az 1 defa yapılan bir el işidir. Bu seccadelerde çarpı işi teknikler kullanılıyor. Daha farklı tekniklerle yapılan etamin seccadeler olsa da yapılışı kolay olduğu için sizler de çarpı işini tercih edebilirsiniz.

Etamin seccade modelleri yapılışı sanılanın aksine aşırı derecede kolaydır. Fon rengi siyah olduğu zaman delikleri tayin etmek zor olabilir. Bu yüzden yeni başlayan kişiler seccade kumaşını kesinlikle krem ya da beyaz gibi renklerden seçmelidir.

Bu seccadelerde deliklerden oluşan etamin kumaşları kullanılmaktadır. Bu kumaşları neredeyse her yerden temin etmeniz mümkündür. Seccadeler uzun süre boyunca ve her gün kullanılan ürünler olduğu için alınan etamin kumaşının kalitesine dikkat edilmelidir. El işlerinizin kısa süre içerisinde tahrip olmasını istemiyorsanız seccade kumaşlarının kesinlikle kaliteli olanlarını tercih etmelisiniz.

Etamin seccade örnekleri

Etamin seccade modelleri arasına çoğu zaman yeni modeller dahil oluyor ve çoğu model çiçeklerden oluşuyor. Dinimiz gereğince seccade gibi İslami ürünlerin üzerinde canlı figürlerinin yer alması doğru değildir. Bu yüzden sizler de çiçeklerden meydana gelen örnekleri yapmaya çalışın.

İnternet ortamında yaptığım araştırmalar sonucunda elde etmiş olduğum etamin seccade modelleri bu şekilde. Zaman içerisinde yeni tasarımlar el işi dünyasına dahil oldukça sizlere yeni modeller hakkında da bilgiler vereceğim. Özel olarak istediğiniz modeller varsa bunları bana bildirmeniz halinde ilgili ürünlere de yer vermeye çalışacağım.

Etamin seccade yapılışı video anlatımlı

Daha önceden etamin işlemeler yapmış olan kişiler hiç video anlatıma ihtiyaç duymadan seccade işlemesi yapabilir ancak yeni başlayanlar kesinlikle bu konuda ön bilgi almalıdır. Yeni başlayanlar için hazırlanmış olan etamin seccade modelleri yapılışı sizlere seccade işleme konusunca yeterli bilgiyi verecektir.

Aklında Kalsın: İslam düşmanı olan bazı kişiler içerisinde İslam karşıtı figürlerin yer aldığı etamin seccade işlemelerini internet ortamında paylaşıyor. Mesela haç ya da domuz figürleri bu tarz seccadelerde yer almaktadır. Eğer bir model bulduysanız detaylı bir şekilde incelemeden kesinlikle bunları seccadelerinize işlemeyin. Daha farklı etamin işlemeleri için kanaviçe etamin örnekleri sayfasını ziyaret edin.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin