Örgü Erkek Hırka Modelleri Yapılışları Geniş Hırka Kataloğu

2906
örgü erkek hırka modelleri yapılışları

Örgü erkek hırka modelleri arasında yer alan modeller her geçen gün yeni tasarımlar sayesinde zenginleşiyor. Kış mevsiminde herkes için hırkalar soğuktan koruyan en önemli örgü ürünler olduğu gibi erkekler için de durum aynıdır. Bu yüzden erkekler biz bayanlardan sıklıkla örgü hırka örmemizi ister. Bu yüzden sizlere erkek hırka modelleri yapılışları ile alakalı bilgiler vereceğiz.

Erkek örgü hırka modelleri ve yapılışları anlatımlı olarak ele alınacak. Sadece size bir modelin resmini verip alın bunu yapın demeyeceğiz. Her model hakkında elimizden geldiğince yapılışları ile alakalı ayrıntılara da yer vermeye özen göstereceğiz Erkek hırka modelleri yapılışları açıklamalı olarak ele alındığı için kocanıza, babanıza ya da oğlunuza bu örgü hırkaları yapıp hediye edebilirsiniz. Erkekler daha çok koyu renkteki giysileri sevse de siz hırkayı örmeden önce hangi renkte olmasını istediğini öreceğiniz kişiye sorun. Bu sayede onun gönlüne daha çok hitap edecek türden bir örgü hırka yapabilirsiniz.

Erkek örgü hırka modelleri

Alternatif örgü arayışında olanlar için zorluk derecesi biraz yüksek olan erkek örgü hırka modelleri bir araya getirildi. Maharetlerinizi bu örgü hırkaları örerek kesinlikle gösterebilirsiniz. Yetişkin hırkaları uzunluk açısından büyük olduğundan dolayı hemen bir günde bitmez. Bu yüzden emek ister. Sizler de maharetlerinizi konuşturun ve emeğinizi ortaya koyarak bir tane de olsa örgü erkek hırka modelleri yapın.

Erkeklerin büyük kısmı düz hırkalardan ziyade ceket şeklinde olan hırkaları tercih etmektedir. Hazır giyim sektöründe satışı yapılan erkek hırkalarının yaklaşık olarak %85’lik kısmı ceket şeklindedir. Eğer eşinizi, oğlunuza ya da babanıza örgü hırka yapmayı düşünüyorsanız tercihiniz ceket şeklinde olan hırkalar olmalıdır.

Örgü erkek hırkası modeli tavsiye
Örgü erkek hırkası modeli tavsiye

Aklında Kalsın: Erkekler hırkalardan daha çok yelekleri tercih ettiği için örgü erkek hırka modelleri bulma konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Bu tip durumlarda yelek modellerini referans alın ve yeleklere kol dikerek bunları hırka haline getirin. Erkek yelek modelleri sayfasından birçok modele ve anlatımına ulaşabilirsiniz.

Fermuarlı örgü erkek hırka modelleri yapılışı açıklamalı

Spor görünümde olan bu örgü fermuarlı erkek hırkasını yaparken 8 yumak, 6 numara şiş ve 70 santimetre uzunluğunda çift taraflı fermuara ihtiyacınız var malzemeleri temin ettiyseniz hırkamızın arka kısmından hırkayı yapmaya başlayalım.

Fermuarlı örgü erkek hırkası yapılışı
Fermuarlı örgü erkek hırkası yapılışı

Fermuarlı erkek hırkasının arka kısmının yapılışı:

Örgü fermuarlı erkek hırkası yapımına 106 ilmek atarak başlıyoruz. 2 düz ve 2 ters örgü olacak şekilde 6 santimetre lastik öreceğiz. Lastik üstünden toplam 8 ilmek kesilip 98 ilmek olacak şekilde düz örgü yapılarak hırkayı örmeye devam edeceksiniz. Lastikten sonraki kısım 38 santimetre olunca kol oyuğunu açmaya başlayacaksınız. Yan kısımlardan 1defa olmak üzere 3 ilmek, 1 defa olmak üzere 2 ilmek, 2 defa olmak üzere 1 ilmek keserek örgüye devam edeceksiniz. Lastikten sonraki kısım 60 santimetre olunca yaka kısmındaki oyuğu oluşturmak adına orta kısımdan 14 ilmek, yan kısımlardan 1 defa olmak üzere 9 ilmek keseceksiniz. Aynı zamanda omuz kısımlarında 3 defa olmak üzere 8 ilmek kesilerek hırkanın arka kısmı bitirilecek.

Fermuarlı erkek hırkasının ön kısmının yapılışı:

Hırkanın ön kısmı iki kısımdan oluşmaktadır ve birbirinin aynısıdır. Sizlere ön kısmı anlattıktan sonra sizler bu şekilde iki tane ön yapacaksınız. 58 ilmek atarak ön kısmın bir parçasına başlıyoruz. Sonrasında 2 düz 2 ters olacak şekilde 6 santimetre lastik yapılacak. Lastiğin ara kısımlarında 4 ilmek arttırılıp ilmekler 10 düz 2 ters 14 düz 2 ters 10 düz 2 ters 14 düz 2 ters 2 düz 2 ters 2 düz örgü şeklinde olacak. 14 düz ilmek olan düz örgülere her 16 sırada bir olmak üzere saç örgüsü yapacaksınız ve hırkanızı örmeye bu şekilde devam edeceksiniz.

Lastikten sonraki kısım 38 santimetre olunca kol oyuğunu oluşturmak adına 1 defa olmak üzere 3 ilmek, 1 defa olmak üzere 2 ilmek, 2 defa olmak üzere 1 ilmek kesiminin yapılması gerekmektedir. Lastiğin üst kısmı 54 santimetreye ulaşınca yaka kısmında yer alan oyuğu oluşturmak için 1 defada 6 ilmek, 1 defa olmak üzere 4 ilmek, 2 defa olmak üzere 3 ilmek, 1 defa olmak üzere 2 ilmek,2 defa olmak üzere 1 ilmek kesimi yapılacak. Omuz kısmında bırakılmış olan 34 ilmek 1 seferde 16 ilmek, 2 defa 9 ilmek olacak şekilde kesildikten sonra hırkanın önünün bir tarafı bitirilmiş olacak. Aynı şekilde hırkanın diğer tarafını da yapmanız gerekmektedir.

Fermuarlı erkek hırkasının kollarının yapılışı:

Hırkanın kollarına 50 ilmek atarak başlanıyor. 2 düz 2 ters örgü olacak şekilde 6 santimetre lastik yapın. Lastiğin üstünde her 10 sırada bir 8 defa 1 ilmek arttırmanız gerekmektedir. Bu şekilde toplamda 66 ilmek yapacaksınız. Kolun boyu lastikle beraber 46 santimetre olunca kolun üst kesimlerine geçmeniz gerekmektedir. Kol kesimleri her iki taraftan 1 defa 3 ilmek, 1 defa 2 ilmek, 11 defa 1 ilmek,1 defa 2 ilmek, 3 defa 3 ilmek olacak şekilde yapılacak ve üst kısımda yer alan 11 ilmek düz bir şekilde kesilerek hırkanın kolu bitirilecek. Bu şekilde diğer kolu da yapmanız gerekmektedir.

Fermuarlı erkek hırkası yaka yapılışı:

Bunları yaptıysanız hırkanın yaka kısmına 98 ilmek atarak başlayın. 2 düz 2 ters örgü olacak şekilde 13santimetre lastik örün. Daha sonra yakayı katlayıp hırkada yer alan kenara dikin. Son olarak hırkada yer alan fermuarı da dikerek hırkayı sonlandırabilirsiniz.

Örgü erkek hırka modelleri yapımı video anlatımlı

Erkekler en az biz bayanlar kadar seçici olduklarından dolayı erkeklere örgü bir şeyler yaparken kesinlikle özverili olmalıyız. Bu yüzden sizlere birçok erkeğin beğenisini kazanmış olan bir hırka modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgiler vereceğiz. Erkek hırkası yapılışı video anlatımlı olarak ele alınacak.

Video anlatımdaki bilgileri referans alıp ilmek sayısını arttırarak bu hırka modelini yetişkin erkekler için de örebilirsiniz. Eğer yetişkin kişiler için örmeyi planlıyorsanız kesinlikle lacivert, kahve ve siyah gibi renkleri tercih etmeye özen gösterin.

Günümüzde her ne kadar birçok kişi örgü ürünlerin demode olduğunu düşünse de havalar soğuduğu zaman ister istemez kendimizi örgü ürünlere yönlendiririz. Özellikle bu kış mevsimi aşırı derecede sert geçtiği için kesinlikle örgü hırka modellerini beğenmeyen kişiler bile hırka giymeye başladı. Soğuktan korunmak için sizler de kesinlikle bir hırka örerek giyin. Zaten yeni tasarımlar günümüz modasına da uyumlu. Yani hırkalar kesinlikle demode görünmenizi neden olmayacaktır. Örgü erkek hırka modelleri arasına zaman içerisinde yeni örnekler eklenmeye devam edecektir.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin