Düz Örgü Nedir Nasıl Yapılır?

0
1450
düz örgü

Yelek, kazak, hırka ve atkı gibi birçok modelde kolay olmasından dolayı tercih ettiğimiz düz örgü modeli birçok bayan tarafından bilinmiyor. Düz örgü tekniği bize göre örgü dünyasının en temel tekniklerinden birisidir. Bir kişi örgü öğrenmeye başladığı zaman ilk başta ilmek atarak ya da zincir çekerek elini alıştırmaya çalışır. Sonrasında ise devreye bu örgü tekniği girer. Bazı bayanlar bilmemenin ayıp olduğunu düşündüğü için bu tekniği bilmese de beliyormuş gibi davranıyor. Bir kişiye utana sıkılıp bu tekniğin nasıl uygulandığını sormaya çekiniyorsanız. Düz örgü nasıl yapılır konusunda sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Düz örgü tekniği yapılışı resimli anlatım

Resimli anlatımlı olarak sizlere düz örgü tekniğinin yapılışı ile alakalı bilgi verecek olsa da resimlerin daha anlaşılır olması için sözel anlatımla da tekniği açıklamak istiyoruz. Yeni başlayanlar için örgü nasıl örülür diyen herkes bize göre ilk olarak bu tekniği öğrenmekle eğitimine başlamalı. Bu örgü tekniğini kullanılarak yapılan o kadar fazla model var ki sadece bu teknikler birçok örgü modelini yapabilirsiniz. İnsanların zamanı değerli olduğu için bu tarz pratik teknikler herkes tarafından tercih edilmektedir.

Şişi ilmeğin bizden tarafta olan kısmından alarak arka kısma doğru batın. Daha sonra örgüde kullanılan ipi arka kısımdan ön tarafa doğru olacak şekilde şişe dolayın. Şişi battığınız kısımdan ipi çektikten sonra şişin üzerine alın. Genel olarak bu örgü tekniği bu şekilde uygulanır. Uygulamayı devam ettirerek örgü boyunuzu uzatabilirsiniz.

Düz örgü yapılışı video açıklamalı

Sıklıkla kullandığımız bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığını resimli ve sözel anlatımdan anlamayan kişiler video açıklamalı olarak vereceğimiz bilgilerden destek alabilir. Düz örgü tekniği özellikle yeni örgüye başlayanlar tarafından sürekli olarak tekrarlanmalı çünkü bu teknik sizin örgü yapmaya alışmanızı sağlar. Ne kadar basit olursa olsun kesinlikle bu teknik örgünün temellerinde yer alıyor. Bu yüzden örgü öreceğim diyen herkes bu tekniği öğrenmek zorundadır.

Düz örgü modelleri ve yapılışları artık nerede karşınıza çıkarsa çıksın bu anlatımı tam anlamıyla anladıysanız zorlanmadan yapabileceğiniz modellerden birisi olacaktır. Elbette daha değişik örgü başlama teknikleri de var. Zaman içerisinde sizlere kendinizi geliştirmeniz için daha farklı tekniklerin de nasıl uygulandığı hakkında bilgiler verilecek. Örgü teknikleri iyi bir şekilde öğrenildiği zaman, sadece modele bakarak bile rahatlıkla örnek çıkarılabilir. Örgü alanında uzmanlaşmak istiyorsanız, tüm örgü tekniklerini öğrenmeniz gerekiyor. Düz örgü tekniğini telek, kazak ve hırka gibi çok sayıda örgü üründe kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here