Dikişsiz Bebek Yelek Modelleri Kolay Anlatımlı Dikişsiz Yelekler

0
1546
Dikişsiz bebek yelek modelleri kolay anlatımlı dikişsiz yelekler
Dikişsiz bebek yelek modelleri kolay anlatımlı dikişsiz yelekler

Dikişsiz bebek yelek modelleri, üstünde herhangi bir parça birleştirme işlemi olmayan örgü yeleklere verilen genel isimdir. Bu yelekler anlaşılacağı üzere herhangi bir birleştirme işlemi yapılmadan örülmektedir.

Dikişsiz bebek yelek örnekleri yapılışı diğer yeleklere göre daha kolay olmasından dolayı tercih edilen bir modeldir. Genelde şişle yapılsa da tığ işi olan modelleri de mevcuttur. Ben sizlere elimden geldiğince farklı teknikler kullanılarak yapılan yelekleri sunmaya çalışacağım.

Dikişsiz Kapşonlu Bebek Yeleği Yapılışı

Bu kapşonlu dikişsiz bebek yeleği modeli, üstünde hiçbir dikiş barındırmadığından dolayı potluk yapmamaktadır. Potluk oluşmadığı için de bebekler dikişsiz yelek modelleri sayesinde daha rahat ve huzurlu olmaktadır. Ben de sıklıkla dikişsiz yelekleri örmeyi tercih ediyorum ve kapşonlu olan bu modele deyim yerindeyse bayılıyorum.

Bu dikişsiz kapşonlu bebek yeleği hem erkek hem de kız bebekler için kullanılabilir. İlmek sayısını arttırarak ya da azaltarak istediğiniz yaş grubunda olan kişiler için bu yeleği örmeniz de mümkündür.

Görüldüğü üzere bu yelek modeli şişle örülen yelekler arasında yer alıyor. Şişle örüldüğü için tığ işi yelek modellerine göre daha kalın yapıdadır. Bu da bebeklerinizin soğuktan korunmasını sağlayacaktır.

Dikişsiz Bebek Yelek Modelleri Yapılışı Video Anlatımlı

Dilişsiz bebek yelekleri arasında en detaylı anlatıma sahip yelek sizlere sunacağım bu yelek modelidir. Çok sayıda videodan oluşması sizleri kesinlikle yanıltmasın. Tüm detaylar ince ayrıntısına kadar anlatıldığından dolayı video sayısı biraz fazladır. Bu dikişsiz bebek yelek modeli erkek bebekler için uygundur. Yeleği yapmaya karar verirseniz aşağıdaki eğitim videosundan destek alabilirsiniz.

Erkek bebek yelekleri arasında yer alan bu güzel model eminim sizlerin de beğeninizi kazanmıştır. Bu anlatımda emeği geçen kişilere buradan teşekkür ederim.

Dikişsiz bebek yelek modelleri

Dikişsiz bebek yelek modelleri yapılırken dikişler kullanılmadığı için genellikle yan kısımların birleştirilmesinde düğmeler kullanılır. Sizlere sunacağım dikişsiz bebek yeleklerini inceleyecek olursanız, gerçekten de birçoğunun yan kısımlarında düğmelerin yer aldığını görürsünüz.

Dikişsiz bebek yelek modelleri

Dikişsiz bebek yelek modelleri

Dikişsiz bebek yelek modelleri

Dikişsiz bebek yelek modelleri

Bu bebek yeleklerinde maalesef seçim aralığı çok değildir. Durumun böyle olmasının nedeni, dikiş kullanılmadığından dolayı her düşünülen birleştirmenin yapılmamasıdır. Bu yüzden bu yelekler süse düşkün olan kişiler tarafından pek tercih edilmez. Her şeye rağmen yapılışlarının kolay olması ve soğuktan iyi bir şekilde koruması, sıklıkla bu yelekleri örmeniz için geçerli bir sebep olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here