Kullanışlı Kilim ve Çiçek Desenli Lifler

Desenli lifler makalesinde kilim ve çiçek desenli lif örnekleri ve kullanışlı liflerin yapımı video anlatımlı olarak yeni örneklerle ele alındı.

0
707
Desenli lif örnekleri kullanışlı kilim çiçek desenli lifler
Desenli lif örnekleri kullanışlı kilim çiçek desenli lifler

Örgülerin düz formda yapılması her zaman insanlara sıradan geldiğinden dolayı çoğu zaman yapılan örgülerin üzerlerine desenler işlenmektedir. Desenli lifler de şüphesiz insanların sıradanlıktan kurtulmak adına geliştirmiş oldukları bir lif modelidir. Desenli lif modelleri o kadar fazla geniş ki her lif örneğini maalesef bir araya getirmemiz mümkün değil. Bu yüzden elimizden geldiğince gönlümüze hitap eden yani beğendiğimiz lif modellerini bir araya getirdik. Eğer desenleri olan bir lif modelini bulup örmek istiyorsanız kesinlikle sayfamızda beğeneceğiniz türden bir lif modeline ulaşacağınızı düşünmekteyiz.

Zaman zaman farklı desenler deneyip liflere uygulayacağım ve yapmış olduğum uygulamalar eğer gönlüme yatarsa bunları da sayfaya ekleyerek desenli lif arşivini elimden geldiğince genişleteceğim. Bu yüzden sürekli olarak takipte kalmanızda fayda var.

Derya Baykal desenli lif örnekleri denildiği zaman akla gelen ilk kişidir. Kendisi bana göre örgü konusunda en üretici olan isimlerden birisidir. Bu yüzden elimden geldiğince Derya Baykal tarafından yapılmış olan en yeni örgü modellerine yer vermeye çalışıyorum. Kendisinin son zamanlarda paylaşmış olduğu en yeni desenli lif modelleri de bu nedenden dolayı makalemizde yer almaktadır. Bana göre insanlar kesinlikle bazı kişiler tarafından yapılan desenlere bağımlı kalmamalıdır. Tamamen hayal dünyasında yer alan desenler örgülere aktarılmalıdır. Bu sayede kişiler hem gönlüne yatan lif modellerine sahip olabilir hem de örgü dünyasına yeni örnekler kazandırabilir. Bu uyarımı dikkate almanızı tavsiye ediyorum.

Desenli Lif Örnekleri

Desenli lif modelleri yapılırken desenler için kullanacağız renklerin ana zemin rengine zıt bir renk olmasına özen gösterin. Desenli lifleri yaparken birbirine yakın renkleri seçecek olursanız bu durum desenlerin kaybolmasına neden olur. Yani lifin üzerinde desen var mı yoksa yok mu hiçbir şekilde anlaşılmaz. Bu uyarımızı da bir kenara not aldıysanız gelin sizlere ilham kaynağı olacak nitelikte olan desenli lifler nelermiş birlikte göz atalım.

En yeni desenli lifler sizler için bir araya getirildi. Temennimiz bu lif modelleri içerisinde kendinize uygun olan bir lif modelini bulmuş olmanız. Eğer beğenme konusunda sıkıntılarınız varsa bizleri takip etmeyi bırakmayın çünkü zaman içerisinde yeni desenli lif modelleri makalemize eklenmeye devam edecek. Bu sayede illaki beğenebileceğiniz türden olan bir lif modeline sayfamızdan ulaşacaksınızdır.

Çilek Desenli Lifler

Çilek desenli lifler
Çilek desenli lifler

Çilek şeklinde olan ya da üzerinde çilek motifleri yer alan liflere çilek desenli lif modelleri denilmektedir. Bu lifler genelde kırmızı ve pembe renkteki iplikler kullanılarak yapılır ve en zarif lifler arasında yer alır.

Kelebek Desenli Lifler

Kelebek desenli lifler
Kelebek desenli lifler

Baharın geldiğini bizlere adeta haberdar eden kelebekleri örgü ürünlerde desen olarak görmeye eminim ki alışıksınız. Birçok modelde yaygın bir şekilde kullanılsa da kelebek desenli lifler her zaman ilgi görmeyi başarıyor. Sizler de özellikle birisine hediye etmek için lif yapacaksanız ve onun beğenip beğenmemesi sizin için önemliyse, risk almamak için kelebek desenli lifleri örebilirsiniz.

Çiçek Desenli Lifler

Çiçek desenli lifler
Çiçek desenli lifler

Bir diğer desenli lif örneği de üstünde çiçek desenleri yer alan liflerdir. Çiçek desenli lifler her alanda kullanılabilir. Yani gündelik olarak kullanılabileceği gibi çeyizlik olarak da kullanılabilir. Hatta hediye olarak dahi verilmesi mümkündür. Bu tarz lif modellerini gerçekten beğendiyseniz gül desenli lifler de ilginizi çekebilir.

Kilim Desenli Lif Modeli Yapılışı Video Anlatımlı

Ören hanım lif örnekleri arasında rastlamış olduğum bu kilim desenli lifler en yeni tasarımlar arasında yer alıyor. Kilim desenleri düne kadar aşırı derecede demode kabul ediliyordu ancak eskiye olan ilgi arttıkça kilim desenleri tüm örgü ürünlerde yer almaya başladı. Sizin için moda önemliyse, örgü ürünlerinizde kilim desenlerine yer vermeye başlayın.

Çocuk Desenli Lif Yapımı

Desenli liflerin özellikle çocuklar için daha uygun olduğunu düşünüyorum. Bu düşüncemi pekiştirmek adına da üstünde çocuk desenlerinin yer aldığı bir lif modelinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağım. Çocuk desenli lifleri özellikle yeni doğum yapmış olan yakınlarınıza hediye etmek adına yapabilirsiniz. Desenlerin hemen altına çocuğun adını işlemeniz bu lifleri daha anlamlı hale getirecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here