Deniz Dalgası Örgü Modeli Yapımı

Deniz dalgası örgü modeli, Türk örgü dünyasına yeni kazandırılmış olan bir örgü modelidir. Deniz dalgası örgü modeli yapımı hakkında vereceğimiz bilgiler sayesinde atkı, bere, kazak ve yelek yaparken hatta bebek battaniyelerinde bu örgü tekniğini kullanabileceksiniz.

0
839
Deniz dalgası örgü modeli yapımı

Genelde bebek battaniyelerinde kullanılan deniz dalgası örgü modeli en yeni örgü teknikleri arasında bulunmaktadır. Kazak, yelek, hırka hatta kaşkollarda dahi kullanılmaya uygun olan bu örgü modeli yapılışı kolay olduğu gibi güzel bir görüntüye sahip. Eğer bu örgü tekniğini ilk defa duyan kişilerdenseniz, sayfamızdan deniz dalgası örgü modeli yapımı ile alakalı bilgiler alabilirsiniz.

Deniz dalgası örgü modeli yapımı ilk olarak Derya Baykal Hanımefendi tarafından ele alınmıştı. Daha sonra örgü severler bu örneği ilgi göstererek popüler hale gelmesini sağladı.

Deniz dalgası örgü modeli nasıl yapılır?

Birçok örgü üründe rahatlıkla kullanabileceğimiz türden bir örgü modeli olan deniz dalgası örgü modeli, 18 ilmek ve katları olacak şekilde model kurulumu yapılan bir örnektir.

Deniz dalgası örgü modeli nasıl yapılır

Bu model şişle yapılan örgüler arasında yer almaktadır. Örgü ürünlerinizde bu örneği kullanmak istiyorsanız toplamda 4 adımdan oluşa tekniğin nasıl uygulandığını gelin öğrenelim.

  • 1. Sıra: 1 kenar ilmeği, *2 ilmek birlikte olacak şekilde düz örgü,2 ilmek birlikte olacak şekilde düz örgü,2 ilmek birlikte olacak şekilde düz, 1 düz örgü, 1 dolama, 1 düz örgü, 1 dolama, 1 düz örgü, 1 dolama, 1 düz örgü, 1 dolama, 1 düz örgü, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 2 ilmek birlikte olacak şekilde düz örgü, 2 ilmek birlikte olacak şekilde düz, 2 ilmek birlikte olacak şekilde düz örgü, *’dan itibaren bu uygulamayı tekrarlayarak örgünüzü yapmaya devam edin ve sıra sonuna gelince 1 tane kenar ilmeği yaparak sırayı tamamlayın.
  • 2. Sıra: 1 tane kenar ilmeği, sıra boyunca ters örgü, sıra sonuna gelince 1 tane kenar ilmeği yapın.
  • 3. Sıra: 1 tane kenar ilmeği yaptıktan sonra tüm sırayı düz örgü olarak yapın ve sıra sonuna gelince 1 kenar ilmeği yaparak sırayı tamamlayın.
  • 4. Sıra: 1 kenar ilmeği yapıp tüm sırayı düz bir şekilde ürün ve sıra sonuna gelince 1 kenar ilmeği yapıp sırayı tamamlayın.

Aklında Kalsın: Modelimizde ilk sıramız aşırı derecede uzun olduğundan dolayı birçoğunuzun gözü korkmuş olabilir. Fakat diğer sıralarda bu kadar çok zorlayıcı kısımlar yoktur. Örgü bilginizi geliştirmek için uygulamalara devam edin.

Bilgi: Örgü boyunu uzatmak için 1’den 4. Sıraya kadar olan tüm uygulamaları tekrarlamanız gerekmektedir. Bu sayede istediğiniz örgü boyunu elde edebilirsiniz.

Deniz dalgası örgü modeli yapılışı video anlatımlı

Sözel anlatımda bazı adımların uzun olması birçoğunuzun kafasının karışmasına neden olmuş durumda. Bu yüzden video anlatımlı olarak deniz dalgası örgü modeli yapılışı hakkında bilgi vereceğiz.

Deniz dalgası örgü modeli ile alakalı yeterli düzeyde bilgi aldığınızı düşünüyorsanız bu örgü modeli yelek modelleri üzerinde denemenizi tavsiye ederiz. Özellikle bebek yeleklerinde kullanıldığı zaman gerçekten de başarılı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here