Değişik Yıldız Çarkıfelek Lif

Yıldız ve yuvarlak şekilde olan çarkıfelek lif nasıl örülür. Çarkıfelek lif örneği yapılışının tüm detayları sizlerle.

Yıldız çarkıfelek lif

Genelde rüzgar gülü lif modeli olarak bildiğimiz son zamanlarda çarkıfelek lif modeli olarak anılan örneği ele alıyoruz. Yuvarlak ve yıldız formunda olanları diğerlerine göre daha popülerdir. Bu yüzden her ikisini de video anlatımlı olarak ele almak istiyorum.

Çarkıfelek lif modelleri yapılırken genellikle birden fazla renkte iplik kullanılıyor. Tek renk iplik kullanılırsa model kendisini gösteremez. Düz bir lif yapılmış havası olur. Bu yüzden sizler de tasarımlarınızda birden fazla renkte iplik kullanmalısınız.

Bu tasarım birbirine simetrisi olan şekillerden oluşur. İnsan psikolojisi simetrik olan şeylere karşı daha fazla ilgilidir. Çok basit lif tasarım olsa bile bu lifin ilgi görmesinin en büyük nedeni budur. Bunun gibi simetrik şekillerden oluşan tasarımları inceleyecek olursanız insan psikolojisine olan etkilerini daha iyi bir şekilde anlayabilirsiniz.

Çarkıfelek lif modeli

Örgü dünyasında çarkıfelek ya da rüzgar gülü lif modeli olarak anılan çok sayıda örnek vardır. Bunların hepsini ele almamız mümkün değildir. Bundan dolayı sadece çok beğenilen yeni örnekleri ele almaya çalışacağım.

Yuvarlak Çarkıfelek Lif Modeli Yapılışı

Yuvarlak olan çarkı felek lif modeli diğerlerine göre etkileyici düzeyde bir derinliğe sahiptir. Bu liflere baktığım zaman hipnotize için kullanılan sarkaçlardaki şekil aklıma geliyor ve gözümü liften alamıyorum. Böyle bir şeyi yaşıyor olmamın sebebi belki de örneğin sahip olduğu bu derinliktir.

Yıldız Çarkıfelek Lif Yapımı

Yıldız çarkıfelek lif modeli toplamda 6 parçadan oluşmaktadır. Baklava dilimi şeklinde yapılan simetrik parçalar birleştirildikten sonra banyo kesesi oluşmuş oluyor. Her bir renkten 2 sıra yapmanız gerekmektedir.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.

lif modelleri

Hem yuvarlak hem de yıldız şeklinde olan çarkıfelek lifler çeyizlerin gözdesi olmuş durumda. Eğer çeyizinizde lif eksiğiniz varsa eksiklerinizi ilgili tasarımı yaparak giderebilirsiniz. Zaman içerisinde değişik olduğuna inandığımız farklı tasarımlar elimize geçecek olursa bunları da sizlere sunmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here