Değişik El Örgüsü Bebek Şapkaları

0
1458
değişik el örgüsü bebek şapkaları

Soğuk kış günlerinde bebeklerimiz için vazgeçilmez olan örgü bebek şapkaları çoğumuzun en çok tercih ettiği örgü ürünlerdir. Hepimiz bebeklerimize şapka örüyor olsak da değişik bebek şapkaları bizler için daha önemli çünkü yaptığımız örgülerin herkes de olmamasını isteriz. Hazır şapkalar da piyasada yer alsa da el örgüsü şapkaların kesinlikle yerini tutamaz. Bu yüzden sizlere değişik el örgüsü bebek şapkaları modelleri hakkında bilgi vereceğimiz gibi el örgüsü değişik bebek şapkası yapılışı ile alakalı bilgiler de paylaşacağız.

Bebek şapkaları en fazla modelin yer aldığı örgülerdendir. Erkek ve kız bebekler için örülen şapkalar hem şiş hem de tığ ile yapılabiliyor. Tığ ile yapılan bebek şapkalarında genellikle düz örgü tekniği uygulanıyor. Daha sonra şapkayı şekillendirmek için üzerine çeşitli desenler ya da motifler yapılıyor. Bu da yeni tasarımların daha kolay bir şekilde oluşmasını sağlıyor. El örgüsü değişik bebek şapkalarında gül, kelebek ve çiçek gibi motifleri kullanabilirsiniz. Özellikle erkek bebekler için hayvan figürlü bebek şapkaları kesinlikle tercihiniz olmalı. Gelin değişik el örgüsü bebek şapkaları yapılışları ile alakalı bilgilere göz atalım.

Değişik el örgüsü bebek şapkası modelleri

Bebek şapkalarında cinsiyet ayrımı vardır. Kullanılan iplikler ve şapka üzerindeki desenler bir bebek şapkasının bir kıza mı yoksa bir erkeğe mi yapıldığı hakkında bizlere bilgiler verir. Erkekler için kahverengi, lacivert, mavi ve siyah renkte iplikler tercih edilirken kızlar için turuncu, pembe, krem ve mor gibi renkte iplikler tercih ediliyor. Bebeğinizin sevimliliğine sevimlilik katacak türden bir şapka örmek istiyorsanız bu yılın modası olan örneklere gelin göz atalım.

El örgüsü değişik bebek şapkası yapılışı

Video anlatımlı olan bu değişik el örgüsü bebek şapkası birçoğunuzun en çok sevdiği bebek şapkalarından birisi olacak. Tek renk iplik kullandığımız bu ürün basit olduğu kadar da güzel görünüyor. Kırmızı başlıklı kızın şapkasını andıran bu modelde kullanılan ipliklerin rengi değiştirilirse erkek bebekler için de uygun bir model haline gelecektir. Şapka örmek için vaktiniz yoksa ve ördüğünüz kısa süren örgülerin güzel olması sizler için önemliyse bu şapka modelini denemelisiniz.

Biz anneler bebeklerimizde olan tüm giysilerin başka kimsede olmamasını, ördüklerimizi gören kişilerin çok güzel bir model olduğunu söylemesini isteriz. Aslında bu her birimizde beğenilme duygusunun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Sizler bebeğiniz için bir şeyler örerken beğenilmekten çok yaptığınız örgünün bebeğinizi soğuktan koruyup korumayacağına bakın. Çünkü kim güzel kim çirkin derse desin, asıl önemli olan şey bebeğinizin sağlığıdır. Bizler bunun bilincinde olduğumuz için değişik el örgüsü bebek şapkaları hakkında bilgi verirken hem ürünlerin güzel olmasına hem de bebekleri soğuktan iyi bir şekilde korumasına dikkat ettik. Sizler de gönül rahatlığıyla bu modelleri yapıp bebeğinize giydirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here