Fantazi cilveli lastik örgü yapılışı
Fantazi cilveli lastik örgü yapılışı

Yapmış olduğunuz örgülerde klasik lastik örgü modellerini yapmaktan sıkıldıysanız cilveli lastik örgü modeli örgü ürünlerinizde fark yaratmak için ideal bir alternatif olabilir. Cilveli lastik örgü nasıl yapılır konusunu inceledikten sonra resimli, videolu ve sözel açıklamalı olarak birçok kaynağa ulaşmış bulunuyoruz. Cilveli lastik örgü nasıl yapılır konusunda tüm detayları ele aldığımızdan dolayı bu lastik modelini öğrenmek isteyen herkes kolay bir şekilde ilgili lastik modelinin nasıl yapıldığını sayfamızdan öğrenebilir. Cilveli lastik örgü aslında örgü dünyasında fantazi lastik olarak da biliniyor. Buradan hareketle aslında fantazi latik nasıl örülür hakkında da bilgi vermiş olacağız.

Cilveli lastik örgü nasıl örülür konusunda hazırlanmış olan video anlatım örgü bilgisi temel düzeyde olan kişilerin dahi bu lastik modelini anlamasını sağlayacaktır. Cilveli lastik örülüşü tabi ki de klasik lastik örgüden farklıdır ancak çok derinlemesine teknik detayların olduğunu söylememiz mümkün değildir. Bu yüzden normal lastik yapmayı bilen her bayan cilveli lastik örgüsünü kolay bir şekilde yapabilir. İlgili lastik modelini yapmak için malzemelerinizi hazırlayınız cilveli lastik nasıl örülür konusunda yapmış olduğumuz anlatımı incelemeye geçelim.

Örgü dünyasında birbirinden farklı lastik örme teknikleri vardır. Lastik örgü çeşitleri sayfasını kullanarak bu tarz lastiklerin nasıl yapıldıklarını da öğrenebilirsiniz. Daha önceden hiç lastik örmediyseniz bu konu hakkında bilgi almadan önce örgüye nasıl başlanır makalesini de inceleyin.

Cilveli lastik örgü yapılışı resimli açıklamalı

Cilveli lastik örgüsünü yapmak için şişe ve ipliğe ihtiyacınız vardır. İp kalınlığında ya da şiş kalınlığında herhangi bir sınırlama yoktur. Bu yüzden elinizde olan malzemeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgüye başlarken ilk kenar ilmeği örmeden alınır. Arka kısma geçirilir, ilmek de arkadan alınarak ip üstten geçirilerek örgü yapılır. Bunu uyguladıysanız ipi kendinize doğru çevirip ilmeği ön kısımdan alıp tekrardan ipi üsten atın ve örgüye devam edin. Tüm sıra bu şekilde tamamlanacaktır.

Modelde yer alan ters örgüler ters düz örgüler de düz bir şekilde yapılacaktır. Yani bu anlatılanlardan yola çıktığımızda örgü modelini ipi atış şeklinin belirlediğini söylememiz mümkündür. Ters örgü yaparken sağ şişin daima bizim tarafımızda olmasına dikkat edin. Örgüde en çok dikkat etmemiz gereken kısım bu kısımdır. Cilveli lastik örgü nasıl yapılır konusunda sizlere sözel anlatımı sunduk anlatımda eksikler olduğunu düşünüyorsanız resimli anlatım ada göz atabilirsiniz.

Cilveli lastik örgüyü özellikle bebek örgülerinde sıklıkla kullanıyorum. Hem arka hem de ön yüzü aynıdır. Bu yüzden çift taraflı olarak kullanılabilir. Bir arkadaşım herhangi bir modele tabi kalmadan sadece cilveli lastik örgüsünü kullanarak bir kazak ördü. Elde etmiş olduğu sonucun mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Dilerseniz sizler de bu örgü modelini öğrendikten sonra bu tarz bir şey deneyebilirsiniz.

Cilveli lastik örgü modeli yapımı video anlatımlı

Lastik örgü tekniklerinden olan fantazi cilveli lastik modeli en çok tercih edilen modellerden birisidir. Uygulaması basit olsa da bazen öğrenmek zor olabiliyor. Bu yüzden bu lastiğin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak incelemenizi tavsiye ederim.

Cilveli lastik örgü nasıl yapılır konusunda sizlere tüm detayları aktarmış bulunuyoruz. Özellikle bebek örgülerinde kullanabileceğiniz özellikte olan cilveli lastik ölçüsünü öğrendikten sonra bir daha klasik örgü lastik modelini yapmayacağınızı düşünmekteyiz. İyi bir lastik vazifesi gördüğü gibi yapılan örgülere ayrı bir hava kalkmasından dolayı cilveli lastik örgü yapılışı büyük ihtimalle tüm örgü seven bayanların ilgisini çekmeyi başaracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here