Çift Tığ Dikiş Nasıl Yapılır?

0
533
çift tığ dikiş nasıl yapılır

Çok sık gereksinim duyulan bir örgü tekniği olmasa da bazı modellerde karşılaşma ihtimaliniz olduğundan dolayı çift tığ dikiş örgü tekniği hakkında resimli anlatımlı bilgi vereceğiz. İllaki çift tığ dikiş nasıl yapılır diyenleriniz olacaktır. Örgü konusunda en ücra köşelerde kalmış bilgilere dahi yer vermek bizlerin görevi olduğu için sizlere çift tığ dikiş tekniği nasıl yapılır konusunu anlayacağız. Çift tığ dikiş tekniği tığ aracılığıyla yapılan bir örgü tekniğidir.

Yapılışı kolay olmasına rağmen aşırı derecede güzel bir görüntünün elde ediliyor olması birçok bayanın sıklıkla çift tığ dikiş uygulamasını yapmasını sağlıyor. Özellikle artan ipliklerinizi değerlendirerek bir şeyler örmek istiyorsanız kesinlikle çift tığ dikiş örgü tekniği sizler için biçilmiş kaftan olacaktır çünkü bu örgü tekniğini farklı kılan en önemli şey örgü içerisinde birden fazla renkteki ipliklerin aynı anda kullanılmasıdır.

Çift tığ dikiş nasıl yapılır konusuna büyük oranda cevap verdik ancak bazılarınız bu tekniği kullanarak neler örebilirim diyecektir. Bu tekniği kullanarak atkı, bere, boyunluk, yelek hatta kazak örebilirsiniz. Bana göre bu teknik özellikle birden fazla rengi içerisinde barındıran örgüleri seven kişiler için ideal. Bu teknikle yapacağınız örgü ürünler adeta gökkuşağı gibi duracaktır. Tabi ki sadece 2 farklı rengi kullanarak bu tekniği uygulamak da mümkündür ancak ne kadar fazla renk kullanırsanız o oranda daha güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Tabi ki fazla renk kullanmak için birbirine ters düşen renklerin bir araya getirilmesi mantıklı değildir. Her ne olursa olsun birbiri ile güzel bir kombin oluşturan iplikleri seçmeniz önemlidir.

Çift Tığ Dikiş Yapılışı Resimli Açıklamalı

En eğlenceli örgü teknikleri arasında bulduğumdan dolayı bu örgü tekniğini sıklıkla kullanıyorum. Özellikle mutfak bezlerimin büyük bölümünü bu tekniği kullanarak yaptığımı söyleyebilirim. Yapacak bir şey bulamazsanız sizler de bu tekniği kullanarak mutfak tezgahını silmek için bez örebilirsiniz. Örgüyü yaparken iplik sınırlaması yoktur yani bu örgü tekniğini dilediğiniz ipleri kullanarak yapabilirsiniz. Örgü bilgilerinize bir yenisini eklemek istiyorsanız gelin bu örgü tekniğinin nasıl yapıldığını resimli anlatımlı olarak öğrenelim.

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi çift tığ dikiş örgü tekniği çok fazla karşınıza çıkmaz ancak bu durum bu örgü tekniğinin güzel olmadığını ifade etmez. Bu kadar güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayan böyle bir örgü tekniğinin de neden sıklıkla kullanılmadığını anlamak gerçekten de zor. Sizler de bu tekniği kullanarak bir şeyler örmeye başladığınız zaman şüphesiz beni daha iyi anlayacaksınız.

Çift Tığ Dikiş Yapılışı Video Anlatımlı

Resimli anlatıma bakarak bu örgü tekniğinin nasıl uygulandığını anlayamayan kişiler için bir de video anlatımlı olarak bilgi vermek istiyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sıklıkla kullanacağınız bir örgü tekniği olmasa da bilgilerinizin arasında kesinlikle bu teknik de yer almalıdır.

Dikiş ile alakalı tüm örgü teknikleri bilindiği zaman kesinlikle örgü yapmak daha kolay hale gelecektir. Bir şey hobi haline getirildiğinde kesinlikle ilgili alanda yapılan tüm çalışmalar detaylarıyla bilinmelidir. Sizler de kendinizi geliştirmek isterseniz örgü teknikleri kategorisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu tekniği kavradıysanız düz örgü nasıl yapılır makalesini de inceleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here