Çift Taraflı Bebek Battaniyesi Örnekleri Anlatımlı

1299
çift taraflı bebek battaniyesi modelleri yapılışları

Her iki yüzünde de uygun desenler yer alan ve iki yönlü olarak örülen bebek battaniyelerine çift taraflı bebek battaniyesi deniliyor. Çift taraflı bebek battaniyesi modelleri örülürken normal örgü battaniyelere göre biraz daha fazla zaman harcamanız gerekir. Durum her ne kadar böyle olsa da bu battaniyelerin her iki tarafını da kullanmak mümkün olduğu için hem kullanım kolaylılığı sağlıyor hem de bizlere fazladan model seçim imkanı tanıyor.

Çift taraflı bebek battaniyesi modelleri benim en çok tercih ettiğim modellerdendir. Battaniyenin bir yüzü aniden kirlendiğinde yeni bir battaniye arayışına girmektense battaniyenin diğer yüzünü çevirerek rahatlıkla kullanabiliyorum. Bu da acil durumlarda bana gerçekten de büyük kolaylık sağlıyor. Çift taraflı bebek battaniyesi yapılışı ile alakalı çok az sayıda bilgi olduğundan dolayı sizlere bu tarz bebek battaniyeleri nasıl yapılır konusunda bilgi vereceğim. Yapılışları hakkında bilgi vereceğim iki taraflı bebek battaniyelerinin yapımı kolay olduğu gibi görünüşleri de aşırı derecede güzel.

Çift taraflı bebek battaniyesi modelleri

Çift taraflı bebek battaniyesi modelleri bebeğin cinsiyeti belli değilse de çok işe yarıyor. Mesela bebeğin cinsiyeti belli değilse battaniyenin bir yüzünü mavi, diğer yüzünü ise pembe yapabilirsiniz. Bu sayede eğer erkek bebek olursa mavi tarafını, kız bebek olursa pembe tarafını kullanırsınız. Bu modellerin yapımı karmaşık geldiğinden dolayı çok az sayıda model internet dünyasında var. Elimize yeni modelleri geçtikçe tüm örnekleri ve yapılışları ile alakalı bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğim.

Çift yönlü bebek battaniyesi yapılışı video anlatımlı

Çift taraflı bu bebek battaniyesi bize göre tüm çift taraflı bebek battaniyesi modelleri arasında soğuktan en iyi koruyanıdır. Kış mevsimi aşırı derecede soğuk geçen bir yerde yaşıyorsanız bebeğinizi soğuktan korumak için bu ürünü örmeyi tercih edebilirsiniz. Video anlatımlı olarak verilen bu modelde tüm battaniyeyi anlatmak aşırı derecede uzun süreceği için genel olarak modelin nasıl uygulandığı ele alındı. Sizler öreceğiniz bebek battaniyesinin büyüklüğüne göre mevcut örneği uzatarak büyütebilirsiniz.

Çift taraflı bebek battaniyesi yapımı

çift taraflı bebek battaniyesi yapımı

Şaşırtıcı derecede kalın olan bu bebek battaniyesini sadece bir hafta sonunda arkadaşım yapıp bitirdi. İki yönlü olan bu battaniye mavi ve sarı renkte iplikler kullanılarak yapıldı. Eğlenerek yapacağınızı düşündüğümüz bu modelde sizler uyumlu olacağını düşündüğünüz daha farklı renkte iplikleri kullanabilirsiniz.

173 zincir çekerek bebek battaniyesini örmeye başlayın. Sonrasında 5 tane ikili trabzan ve 5 tane zincir yapın. Sonraki zincire kadar 3 tane ikili trabzan yapmalısınız. Sonrasında 1 ikili trabzan yapılacak. 2 zincir atlayın ve sonra 1 tane ikili trabzan yapın. 3 tane ikili trabzan ve 1 tane ikili trabzan yapılacak. Bu uygulamayı sıra sonuna kadar yaparak birinci sırayı bitireceksiniz. İkinci sırada diğer renkteki ipliği kullanacaksınız. Diğer renkteki ipliği sonlandırdığınız kısımdan başlayarak 4 zincir dönüşlerde 1 zincirle birleştirilecek. Bunu yapmış olduğunuz birinci trabzandan sonraki zinciri referans alıp yapacaksınız. Bunu arka kısımda uyguladınız. Şimdi ön kısım için 6 zincir çekin, aynı uygulamayı atladığımız 2 zincirle son zincir arasında tekrarlayın. Yani tekrarımız 6 zincir ve zincir arasında olacak. İkinci sırayı bu şekilde bitirdikten sonra üçüncü sırayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Aynı renkte iplikle 2 zincir çekin. İlk çift trabzan gelince ilmek kaydırın. Battaniyemizin orta kısmına t tane ikili trabzan yapın. Daha sonraki motife geldiğinizde orta kısımda 5 ikili trabzan ve 6 zincir arasında uygulamayı tekrarlayacaksınız. Bu şekilde üçüncü sırayı da bitireceksiniz. Dördüncü sırada ilk kullandığımız ipliği kullanarak uygulama yapacağız. Ön kısımdan 6 zincir çekip motifi atlayın. Motiflerin arasındaki boşlukta bunu 1 zincir kalıncaya kadar tekrarlamanız gerekiyor. Dördüncü sıramız da bu şekilde tamamlanacak ve beşinci sıramızda üçüncü sırada yapmış olduğumuz tüm uygulamalar aynen yapılacak. 6. Sırada da 4. Sırada yapılan uygulamaların aynısı yapılacak. Bu çift taraflı bebek battaniyesini uzatmak için yapmanız gereken şey 3. 4. 5. Ve 6. Sırada yapmış olduğumuz uygulamaları sürekli tekrarlamaktır. İstediğiniz uzunluğu elde ettiğiniz zaman bebek battaniyesini sonlandırabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin