Banyolarınız İçin Sarı Çiçekli Örgü Lif Yapılışı

0
2011
Sarı çiçekli örgü lif örneği yapılışı
Sarı çiçekli örgü lif örneği yapılışı

Aslında papatya lif modeli olarak bildiğiniz lif örneği, internet ortamında sarı çiçekli örgü lif örneği olarak geçiyor. Modele daha çok sarı ipliklerle yapılan çiçekler yakışsa da bu lifi yaparken farklı renklere sahip ipleri kullansanız bile güzel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sarı çiçekli örgü lif örneği yapılışı Türkçe video anlatımlı olarak ele alınacak. Tüm detaylara yer verildiğinden dolayı aklınızda hiç soru işaret kalmadan bu lifi örebileceksiniz. Sarı çiçekli örgü lif örneği yapılışı ile alakalı aklınıza takılan kısımlar olursa, video anlatımı geriye alarak sorun teşkil eden kısımların nasıl yapıldığını tekrardan izlemenizi tavsiye ediyorum.

Üstünde papatyalar yer alan lifler hoşunuza gittiyse, papatya lif yapılışı sayfasında yer alan anlatımları da inceleyebilirsiniz. Üstünde çiçek desenleri yer alan lifler oldum olası hoşuma gittiği için çiçek desenli lif modelleri sayfasında bu tarz lifleri bir araya getirdim. Bu sayfaları inceleyen kişiler ayrıca puf çiçekli lif sayfasından da keyif alabilir.

Sarı Çiçekli Örgü Lif Modeli Yapılışı

Bu lif modelini yaparken 3 farklı renkte ip kullanacaksınız. Bu modelde sarı, beyaz ve yeşil renkli iplikler kullanılmış. Bu lif modeli internet dünyasında rüzgar gülü papatya lif modeli olarak da geçmektedir. Eğer bu ismi duyacak olursanız ilgili lif modelinin sarı çiçekli örgü lif örneği olduğunu hatırlayın.

Bu lif modelini yaparken istediğiniz ipi kullanabilirsiniz ancak model kendisini lif ipiyle yapıldığı zaman daha iyi gösteriyor. Bu yüzden elinizde ip yoksa lif ipi almanızı tavsiye ederim.

Lifin yapımına 6 zincir çekerek başlanıyor. Daha sonra ilk çekilen zincire batarak çember elde ediliyor. Lifin nasıl yapıldığının devamı video anlatımda yer almaktadır.

Sarı çiçekli lif örneği yapılışı ile alakalı bilgileri aldıktan sonra sizler de bu lif örneğini rahat bir şekilde örebilirsiniz. Bu lif hem gündelik kullanım için hem de çeyizler için yapılabilir. Dışarıdan bakıldığı zaman aşırı detaylı görünse de lifi örmeye başladığınız zaman gayet kolay olduğunu göreceksiniz. Modeli oluşturmak kolay olsa da detaylar olduğundan dolayı lifi yapmak uzun sürebilir ancak lifi tamamladığınızda elde ettiğiniz sonuçlar sizleri mutlu edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here