Çiçekli Lifler Nasıl Yapılır?

0
676
çiçek desenli lifler

Örgülerin üzerlerine çiçek desenlerinin işlenmesi birçok kültürde yer almaktadır ve bu yüzden çiçek desenli lif modelleri büyük ilgi görmektedir. Çiçek desenli lif örnekleri genel olarak düz örgü tekniği kullanılarak yapılıyor olsa da iplerde renk değişimine gidildiğinden dolayı sabır gerektiren lif modelleri arasında yer alır. Etrafınızda yapılan tüm lif modellerine bakacak olursanız bu lif modellerinin içerisinde yer alıp desenli olan lif modellerinin büyük bölümünde çiçek desenleri bulunuyordur. Bu durum diğer örgü türleri için de geçerlidir çünkü çiçekler her zaman insanın gözüne ayrı bir güzel gelmektedir. Bu çiçek desenlerinin Türk Kültür öğeleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz çünkü Türkler arasında örgüler yayılmaya başlandığı günden bu yana sürekli olarak çiçek desenleri kullanılmıştır.

Çiçek desenli lif modelleri tığ ile yapılmaktadır. Ayrıca bu liflerin yapımında lif ipi kullanılır. Papatyalar, laleler ve güller en çok tercih edilen çiçek desenleridir. Tabi ki bunlar dışında da daha birçok çiçek deseni bulunmaktadır ancak en çok yapılan desenlerin bunlar olduğunu söyleyebiliriz. Eğer başka hiçbir yerde olmayan çiçek desenli bir life sahip olmak istiyorsanız bir çiçeği karşınıza alın ve ona bakarak desen çıkarmaya çalışın. Bu sayede hiçbir yerde olmayan bir lif modeline sahip olabilirsiniz.

Çiçek desenli lifler bana göre çocuklar için, günlük kullanım için ve çeyizler için yapılabilir. Yani bu lifleri o kadar fazla beğeniyorum ki neredeyse her yerde kullanılabileceğini söylüyorum. Eğer lif yapmaya karar verdiyseniz ve hangi lif modeline yoğunlaşmanız gerektiği konusunda anlam karmaşası yaşıyorsanız kesinlikle çiçek desenli lif modellerine yönelin. Sizlere sunmuş olduğumuz çiçek desenli lif örnekleri arasında aklınıza yatanı seçip örmeye başlayabilirsiniz. Eğer seçmiş olduğunuz modelde renk değişimine gidiliyorsa farklı renkleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Evet, son kararım çiçek desenli liflerden yana diyorsanız gelin birbirinden güzel olan çiçek desenli lif modellerine göz atalım.

Çiçek desenli lifler

Büyük uğraşlar sonucunda herkesin takdir ettiğini düşündüğümüz çiçek desenli lif örnekleri sayfamızda bir araya getirildi. Zaman içerisinde özgün olduğunu düşündüğümüz yeni lif modelleri elimize geçecek olursa bu lif modelleri de sizlere sunulacaktır. Bu sayede sayfamızda yer alan çiçek desenli lif modellerinin bir hayli geniş arşive sahip olacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here