Çiçek Motifli Bayan Yelek Yapılışı

0
751
Çiçek motifli bayan yelek örneği yapılışı
Çiçek motifli bayan yelek örneği yapılışı

Açıklamalı dantel çiçek motifli bayan yelek yapılışı, küçük çiçek motiflerinin bir araya getirilmesiyle yapılmaktadır. Yapılışı video anlatımlı olarak verilen dantel çiçekli kadın yeleği modelini sizler de koyla bir şekilde yapabilirsiniz.

Video anlatımda çiçek motifli bayan yelek yapılışı ile alakalı sadece örneğin oluşturulmasına yer verilmiş. Kol kesimi, yaka oyuntusu ve ön arka kısımlarının yapılışı ile alakalı bilgiler bulunmamaktadır. Eğer detaylı bir anlatıma ihtiyacınız varsa örgü bayan yelek modelleri sayfasından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kol kesimi ve yaka oyuntularının nasıl yapıldığını öğrenip, bayan yeleklerinde çiçek motiflerini de kullanmanız mümkün.

Çiçek motifli bayan yelek yapılışı birçok kişi tarafından anne yeleği olarak değerlendirilse de ben bu yeleklerin gençler için daha uygun olduğunu düşünmekteyim. Eğer anne yeleğini ihtiyacınız varsa anne yelekleri sayfasında yer alan daha farklı modelleri değerlendirmelisiniz. İlgili sayfada yer alan modelleri inceledikten sonra zümrüt bayan yeleği sayfasında yer alan modeli de incelemenizi tavsiye ederim.

Çiçek Motifli Bayan Yelek Yapılışı Eğitim Videosu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yelek modelinin sadece örgü tekniğinin nasıl uygulandığı ile alakalı bilgiler var. İllaki bayan yelek kalıbı ihtiyacınız olacak. Bu yüzden modeli rahat bir şekilde uygulayabilmeniz için sizlere bir bayan yelek kalıbı örneğini vermek istiyorum.

Bayan yelek kalıbı
Bayan yelek kalıbı

Yukarıda yer alan bayan yelek kalıbını kullanarak çiçek motifli bayan yelek modelini örebilirsiniz. Malzemelerinizi hazırladıysanız, yeleğin yapılışı ile alakalı bilgilere göz atabiliriz.

Bu yelek modeli yapılan küçük motiflerin daha sonradan birleştirilmesiyle elde edilmektedir. Zaten ilgili yelek modeline çiçek motifli bayan yelek örneği denilmesinin sebebi de budur.

Bu yelek modelini yapan kişilerin büyük kısmı nedense sürekli olarak ebrulu iplikleri kullanıyor. Ben modeli siyah ve beyaz renkte iplikleri kullanarak uyguladım ve daha başarılı sonuçlar aldım. Ebruli iplikler kullanılınca bence bu yelek modeli gündelik bir yelek görüntüsü elde ediyor. Tek renk iplikler ise bu yeleğin adeta abiye yelek modeli havasını kazanmasını sağlıyor. Çiçekler kişinin genç görünmesini de sağlayan bir unsurdur. Her ne kadar genç kızlar için daha uygun bir yelek modeli olduğunu söylesek de orta yaşlı olan kişiler de bu yeleği örüp kullanabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here