Bornoz Lif Yapılışı Açıklamalı Bornozlu Lifler

0
1227
Bornoz lif yapılışı açıklamalı bornozlu lifler
Bornoz lif yapılışı açıklamalı bornozlu lifler

Adeta bir bebek yeleğini andıran bornoz lif modelleri yapılışı karmaşık olmasından dolayı bayanların yapmaya bir türlü cesaret edemediği lif modellerinden birisidir. Bornoz lif yapılışı açıklamalı olarak elimize geçene kadar bizler de böyle düşünüyorduk ancak durumun gerçekten böyle olmadığını yani bornoz liflerin yapılışının aşırı derece kolay olduğunu gördük. Sayfamıza resimli anlatım olarak eklenmiş olan bornoz lif modeli sayesinde artık her bayanın bu tarz bir lifi olacak. Bu lif modeli görünüş bakımından gösterişli olduğundan dolayı özellikle çeyizlerde bu lifler kullanılmaktadır. Çeyizinizde eksik varsa ya da kızınız için bir çeyiz hazırlıyorsanız lif eksiklerinizi bornoz lifler ile kapatabilirsiniz.

Bornoz denildiği zaman insanların aklına kadın ve erkeğin yakınlaşması geldiğinden dolayı bornoz liflerin romantik içeriğe sahip örgüler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden sadece çeyizler için değil, ayrıca yeni evli olan çiftler için de bu lif modeli gayet uygundur. Şimdiden kıkır kıkır gülmeye başlayanlarınız vardır ancak gülecek bir şey yok çünkü yücel Allah biz insanları bu doğrultuda yaratmıştır.

Sayfamızda resimli ve video anlatımlı anlatım olarak verilen bornoz lif yapılışı içerisinde beyaz ve sarı renge sahip iplikler kullanıldı. Bu renkler her ne kadar uyumlu gibi görünse de daha farklı renkteki iplerin kullanılmasıyla daha güzel görünüme sahip olan liflerin ortaya çıkabileceğini düşünüyoruz. Mesela gri ve gülkurusu gibi renkleri bir arada kullanarak çok farklı bir lif örülebilir. Sizler de bu tarz renk kombinasyonları düşünerek bu lifi yapabilirsiniz.

Bornoz Lif Yapılışı Eğitim Videosu

Örgü lifler arasında yer alan bornoz lifler en kapsamlı liflerden birisidir. Bu yüzden yapılışının ayrıntılı bir şekilde ele alınması gerekmektedir. Bornoz lif nasıl örülür konusunu derinlemesine bir şekilde irdeledikten sonra en detaylı anlatıma ulaştık ve bunu sizlerle paylaşmaya karar verdik. Aşağıdaki eğitim videosu bu lif örneğini yapmanızı sağlayacaktır.

İlgili lif modelinin nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak ele aldık. Daha farklı bir örneğin nasıl yapıldığını ise resimli anlatımlı olarak ele almak istiyoruz.

Bornoz Lif Yapımı Resimli Anlatım

Bornoz lif yapılışında görüldüğü gibi tığ kullanılmaktadır. Bu lif modeli bebek yeleğine benzediğinden dolayı ilk bakıldığı zaman şişler ile örüldüğü düşünülebilir ancak kesinlikle tığ kullanılmalıdır çünkü şiş ile yapılan örgüler suyla temas ettikleri zaman kısa süre içerisinde yıpranır. Tığ ile yapılan örgüler daha sıkı formda olduklarından dolayı uzun süre boyunca aynı formda kalmaları mümkündür. Bu lif modelinin yapılışı ile alakalı bilgilere geçmeden evvel lifi örmek için iplerinizi hazırlayın. Ayrıca tığınızı da yanınıza almayı unutmayın. Her şeyi hazırladıysanız gelin bornoz lif yapılışı hakkında bilgi alalım.

Bu yılın moda lifi olarak nitelendirebileceğimiz bornoz lif yapılışı bu şekildedir. Bu liflerin lif ipi kullanılarak yapılması daha güzel sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Eğer bu lifi yapmaya henüz başlamadıysanız alacağınız ipliklerin lifi ipi olmasına özen gösterin. Çok sayıda bornoz lif modeli varmış gibi görünse de aslında tüm örgüler birbirinin aynısı. Farklı olarak addedilen örgülerde değişen tek şey kullanılan ipliklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here