Bluz Süsleme Örnekleri Nasıl Yapılır?

0
446
Bluz süsleme örnekleri nasıl yapılır
Bluz süsleme örnekleri nasıl yapılır

Bluzlarınızın aşırı derecede sade olduğunu düşünüyorsanız, bluz süsleme yöntemleri sayesinde sadeliği ortadan kaldırabilirsiniz. Bluz süsleme örnekleri ilk karşıma çıktığı zaman bunu sizlerin de seveceğini düşündüm. Bu yüzden bluz süsleme nasıl yapılır konusunu derinlemesine bir şekilde araştırdım.

Bluz süsleme örnekleri incelenecek olursa, süslemelerde genellikle kurdelelerin ve boncukların kullanıldığı görülür. Bu özelliklerinden dolayı bu tarz çalışmalar kesinlikle genç kızlar için yapılan bluzlarda kullanılabilir.

Bluzlarınız ister kumaş ister örgü olsun, bu tekniklerin hepsini her türden bluzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk bu başlığı görüp modelleri aklınızda canlandırdığınız zaman aşırı derecede sıradan olan şeylerle karşılaşabileceğinizi düşünebilirsiniz. Ancak sizlere sunacağımız örnekleri göründe tamamen düşünceleriniz değişecek.

Bluz Süsleme Örnekleri

Sıradan bluzlar bile üstüne çeşitli boncuklar, işlemeler ve kurdeleler eklenerek süslenebilir. En sıradan ürünleri bile bu süslemelerle albenisi yüksek ürünler haline getirmek mümkündür.

Boncuklarla ve işlemelerle süsleme yapmaya karar verirseniz en basit modellerden başlamanızı tavsiye ederiz. Öyle süslemeler var ki gerçekten de maharet gerektiriyor ama elde edilen sonuçlar gerçekten de göz alıcı nitelikte. Kendinizi bu alanda geliştirdikten sonra böylesine güzel örnekleri sizler de yapmaya çalışın. Şimdi gelin sizler için hazırladığımız süsleme örneklerine göz atalım.

Çengel iğneyle bluz süsleme
Çengel iğneyle bluz süsleme

Bu modelimizde bluz çengelli iğneler kullanılarak süslenmiş. Çengelli iğneler belirli bir formda dizilerek yaprak görüntüsü elde edilmiş. Kesinlikle göz alıcı nitelikte bir süsleme olduğunu düşünüyorum.

Kurdeleyle bluzları süsleme
Kurdeleyle bluzları süsleme

Bu süsleme örneğinde düz renkte olan bir bluzun üstüne kurdeleler kullanılarak papatyalar yapılmış. Özellikle 15-20 yaş arasında olan genç kızlar bu süslemeye bayılacaktır. Kurdele işi biliyorsanız bu modeli yapmayı denemelisiniz. Ayrıca kurdelelerle kelebekler yapabiliyorsanız kelebek yapın. Bu tarz çalışmalarda kelebeklerin kullanılması güzel sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Boncuklu İşlemeli Bluz Süsleme Yapılışı

Bu video anlatımda boncuklu ve işlemeli olarak bir bluzun nasıl süslenebileceği ele alınmış. Özellikle elinden işleme işi gelenler kesinlikle bluzlarını bu video anlatımda yer alan teknikler süslemelidir. Bluzunuza boncuklar ekleyecekseniz boncuk renklerinin bluz rengiyle uyumlu olmasına dikkat edin. Bu sayede daha güzel sonuçlar elde edersiniz.

Sizlere en güzel bluz süsleme örnekleri ve boncuklarla ve işlemelerle bluzlar nasıl süslenir konusunda bilgiler verildi. Bu kendin yap projesi sayesinde atmayı düşündüğünüz bluzları dahi değerlendirebilirsiniz. Eğer süsleme yapacağınız bir bluzunuz yoksa, tığ işi bluzlar sayfasından bir model beğenerek kendi bluzunuzu da yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here