Bebek Patik Bere Takımı Yapılışı

0
530
bebek patik bere takımı yapılışı

Bebek örgülerinde anneler daha çok yapmış oldukları örgülerin takım olmasını ister. Bu yüzden sizlere aynı örgü teknikleri kullanılarak yapılan bebek patik bere takımı yapılışı hakkında bilgi vereceğiz. Sayfamızda yer alan mevcut modelde pembe renkteki iplikler kullanılmış. Sizler dilerseniz aynı renkteki iplikleri kullanabilir ya da daha farklı renklerdeki iplikleri tercih edebilirsiniz. Örgü patik ve bereler bebekleri soğuktan korudukları için kış mevsiminde soğuktan kaynaklı hastalıklara yakalanmalarını engeller. Bu yüzden bir bebeğiniz varsa kış mevsimini sıcak bir şekilde geçirmek için örgü bere ve patik yapmanızı tavsiye ederiz.

Bebek patik bere takımı yapılışı resimli anlatımlı olarak anlatıldığı gibi bu ürünlerin nasıl yapıldıkları ile alakalı sözel bilgilere de yer verildi. Yani zorlanmadan yapabileceğiniz bir model haline getirildi. Bebek patik bere takımı yapılışı hakkında bilgi vermiş olduğumuz bu model kız çocuklar için uygundur. İplik rengini değiştirseniz dahi modelde yer alan havalar modele kadınsılık katmaktadır. Bu yüzden kız bebekler için yapılması gerekmektedir.

Örgümüze 84 ilmek haraşo yaparak başlıyoruz ve bunu 6 sıra boyunca uyguluyoruz. 7 sıra düz örgü yaptıktan sonra 3 sıra haraşo yaparak örgünüze devam edin. Yan kısımlardan 36 ilmek düz bir şekilde yapılmalıdır. Toplamda 1 adet ilmek pirinç örgüsü 6 ilmek saç örgüsü için bırakılmalıdır. Bu uygulamayı sürdürerek yaklaşık olarak 13 santimetre örgü yapın. Daha sonra eksiltmeler yapmaya başlamanız gerekiyor. 10 ilmekte bir olmak üzere 24 tane ilmek kalıncaya kadar kesme yapılmalıdır. Daha sonrasında oluşan 24 ilmek kapatıldıktan sonra dikilmektedir. Bu anlattıklarımız bereyi yapmak için gerekli olan şeylerdi. Gelin şimdide patiğin yapımı hakkında bilgi alalım.

Toplamda 46 ilmek atın ve 5 sıra haraşo örün. İki kesme bir dolama şeklinde toplamda 2 sıra örgü yapın. Akabinde 6 sıra haraşo örün. Kenarlarda 17 ilmek bırakın ve orta kısma saç örgüsünü yapın. Baş kısma varmadan ilmek kesme yapılarak geri dönülmelidir. Kesme işlemi kenar kısımlarda 10 ilmek kalıncaya kadar yapılır. Bunları yaptıktan sonra 13 sıra düz örgü yapın. Sonra 3 sıra haraşo örün. 5 sıra da düz örgü yaptıktan sonra 8 sıra boyunca haraşo örerek örgünüzü sonlandırın. Taban kısmını iki kes bir dola şeklinde ördükten sonra ikiye katlayıp dikin. Bu işlem sonrasında patikte tamamlanmış olacak. Anlatımı detaylandırmak için gelin resimli anlatıma da göz atalım.

Bebek patik bere takımı yapımı

Bebek patik bere takımı yapılışı sizlere hem sözel hem de resimli anlatımlı olarak aktarıldı. Mevcut modele çeşitli boncuklar ya da düğmeler ekleyerek daha da güzel örgü ürünler elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here