Baykuş Şeklinde Yastık Kırlent Yapımı

0
772
baykuş şeklinde yastık kırlent modelleri yapımı

Yastık ve kırlentler hayvan figürleriyle süslenmeye devam ediyor. Örgü yastık ve kırlent yapımı konusunu incelerken özellikle baykuş şeklinde olan modellerin popüler olduğunu gördüm. Bu yüzden sizlere baykuş şeklinde yastık kırlent yapımı hakkında bilgiler verilecek. Baykuş yastık kalıbı hazırlandıktan sonra geriye aslında pek bir şey kalmıyor. Yani bu tarz şeylerde en önemli hususun kalıp hazırlamak olduğunu söyleyebiliriz. Bizim kültürümüzü örgü ürünler her zaman yer almıştır. Siz de kültürümüzle özdeşleşen bir dekorasyona istiyorsanız örgü yastık kılıfı yapılışı sayfasındaki modeli incelemelisiniz.

Baykuş yastık ve kırlent yapımı etamin işleme şeklinde yapılacak. Çok sayıda tığ işi ve şişle yapılan model bu güne kadar sizlerle paylaşıldı. Bir üst boyuta olayı taşıyıp farklılıklar yapmak için kesinlikle işleme şeklinde olan bu modeli de denemelisiniz. Bu modelde etamin şeklinde işleme yapılacak demiştik ancak işlemelerinizi iğne ile değil tığ ile yapacaksınız. Modelde yer alan kutucukları tekli trabzanlar yaparak doldurmanız gerekiyor. Eğer ben iğne ile işlenen modeller istiyorum derseniz etamin kırlent şablonları size yardımcı olacaktır.

Baykuş yastık kırlent modelleri

Sizlere sadece bir modelin nasıl yapıldığı anlatılacak olsa da baykuş şeklinde olan ve baykuş desenlerinden oluşan çok sayıda yastık ve kırlent modeli bulunmaktadır. Eminiz sayfamızda yer alan baykuş yastık kırlent modelleri ilginizi çekecektir.

Baykuş şeklinde yastık kırlent yapımı için gerekli malzemeler

Baykuş yastık kırlent yapımı şablonu
Baykuş yastık kırlent yapımı şablonu

Modeli yaparken sizlere yukarıda vermiş olduğumuz şablonu kullanmanız gerekiyor. Modelin uygulaması için DMC petra marka iplik kullanacaksınız. İşleme sırasında 6 farklı renkte iplik kullanılıyor. Sizler daha farklı renkte iplikler kullanarak değişik kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Modelde 0,75 milimetrelik tığlar kullanılacak. Yastığın kumaşının da pamuklu olmasına dikkat edin. Bu malzemeleri hazırladıysanız şablonu kullanarak işlemeye başlayabilirsiniz.

Baykuş şeklinde yastık kırlent nasıl yapılır?

Yastık ve kırlent yapılışına geçmeden önce şablonu dikkatli bir şekilde inceleyin. İzleyeceğiniz adımları tayin ettikten sonra baykuş desenlerini işlemeye başlayacağız. Tekli trabzanlar yaparak yukarıdaki şablona göre ilk olarak mavi baykuşlarımızı işleyelim. Daha sonra pembe renkli baykuşlarımızı işleyip ana motifimizi bitirelim. Son olarak baykuşların tünediği dalı işlememiz gerekiyor. Bu dalı yastığınızın boyutuna göre dilediğiniz uzunlukta işleyebilirsiniz. Ayrıca uzun yastık yapanlar modelde yer alan baykuş sayısını verdiğimiz kalıbı referans alıp arttırabilir. Model tamamlanınca kılıfın içerisini yünle doldurup kullanmaya başlayabiliriz.

baykuş şeklinde yastık kırlent nasıl yapılır

Baykuş şeklinde yastık kırlent yapımı görüldüğü gibi fazla bir bilgi gerektirmeyen. Özellikle bu yastıklarla kış bahçenizde yer alan koltukları ya da bebeğinizin odasını süsleyebilirsiniz. Bazı çocuklar baykuşları aşırı derecede sevmektedir. Sizin de çocuğunuz baykuşları seviyorsa etamin baykuş şablonları sayfasında yer alan modeli incelemenizi tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here