Başak desenli bebek battaniyesi
Başak desenli bebek battaniyesi

Yaz mevsiminin sıcaklığının bitmeye başladığı bugünlerde havalar soğuduğu için birçoğumuz örgü ürünler yapmaya başladık. Özellikle bebek battaniyesi modelleri en fazla yaptığımız örgü ürünler arasında yer almaya başladı. Bebeği olan ya da torunu küçük olan kişiler yeni bebek battaniyesi modelleri hakkında paylaşımlar yapmamızı istediğinden dolayı, sizlere video anlatımlı olarak yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz başak desenli bebek battaniyesi örneğini açıklamak istiyorum.

Başak desenli bebek battaniyesi modeli üstünde başağı andıran şekillerin yer almasından dolayı bu isimle anılmaktadır. Özellikle Anadolu’da yapılan tarımsal faaliyetlerin büyük kısmı başak üretimi üstünedir. Bu yüzden bizi takip eden Anadolu kökenli okurlarımızın başak desenli bebek battaniyesi modeline daha fazla ilgi göstereceğine inanıyorum. Geçmişinizden ya da günümüzden izler taşıyan desenler ilginizi çekiyorsa, bu bebek battaniyesine ayrı özen göstermenizi tavsiye ederim.

Sizlere bugüne kadar çok sayıda örgü bebek battaniyesi modelinin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgiler verdim. Eğer başak desenli bebek battaniyesi modelini ördükten sonra daha farklı bebek battaniyelerini de örmek istiyorsanız, bebek battaniyesi kategorisinde yer alan ve yapılışı hakkında bilgi verilen modelleri inceleyebilirsiniz.

Başak Desenli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bu bebek battaniyesinin yapımında üç buçuk milimetre tığ kullanacaksınız. Modelin büyük bölümünde zincir ve ikili trabzanlar yer almaktadır. Bu örgü tekniklerini biliyorsanız toplamda 125 zincir çekerek modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Bu modeli yazılı ve resimli anlatımlı olarak sizlere sunmak güçlük çekmenize neden olacağından dolayı ilgili modeli video anlatımlı olarak ele almak istiyorum. Videoda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde uygulayacak olursanız hiç zorluk çekmeden başak desenli bebek battaniyesi örneğini rahatlıkla örebilirsiniz.

Başak desenli bebek battaniyesi modeli genelde tek renk iplik kullanılarak yapılıyor olsa da modeli birden fazla renkte ipliği kullanarak da yapmak mümkündür. Hatta bu bebek battaniyesinde kullanılan başak desenini yapmayı öğrendikten sonra farklı örgü ürünlerde de bu deseni kullanacağınızdan eminim. Örneğin kazak ya da yelek yaparken başak desenlerini kullanırsanız, elde edeceğiniz sonuçlar sizleri aşırı derecede memnun edecektir. Hiçbir zaman yeni şeyler denemeye korkmayın. Yeni şeyler denedikçe kimsede olmayan örgü ürünleri elde etmeye başlarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here