Az sayıda kişi tarafından bilinmesinden dolayı bambu örgü modeli, örgü severlerin gözdesi haline geldi. Özellikle düz ve oluklu şeklinde iki farklı modelinin olması tercih edilmesindeki büyük nedenlerden birisidir. Kazak, yelek, hırka, bere ve boyunluk gibi ürünleri örmek için yeni tekniklere ihtiyacı varsa bambu örneği yapılışı hakkında bilgi alfıktan sonra bunu çalışmalarınızda kullanabilirsiniz.

Bu örgü tekniğini video anlatımlı olarak ele alacağız çünkü resimli anlatımlı olarak bu örgü tekniğinin anlatılması pek mümkün değildir. Doğal olarak bu açıklamamızdan yola çıkacak olursanız bambu örgü modelinin yapımının birçok örgü modeline oranla zor olduğunu söyleyebiliriz.

Örgü dünyasında uzun zamandan beri çalışmalar yapan bir kişi olmama rağmen bambu örgü modelini ben de ilk defa gördüm. Böylesine güzel bir örgü modelini bugüne kadar görmemiş olmam beni gerçekten de hayrete düşürdü. Bu örgü modelinin yurtdışından alınma bir teknik olduğunu düşünüyorum. Çünkü örgü dünyasında tanınan ve örgü teknikleri konusundaki bilgileri fazla olan çok sayıda kişiyle tanıştım ancak hiçbiri bu örgü tekniğini kullanarak bir şeyler örmemiş. Halk böyl eolunca örgüseverlere yeni şeyler sunmak için bu örgü tekniği nasıl örülür konusunda bilgi vermeye karar verdim.

Bambu örgü modeli nerelerde kullanılır?

  • Bebek kazaklarında
  • Erkek atkılarında
  • Kadın berelerinde
  • Genç kız boyunluk örneklerinde
  • Kışlık bere yapımında

Bambu Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Bambu örgü modeli nasıl yapılır diyorsanız sayfamızda yer alan video anlatımı izlemeniz yeterli olacaktır. Bu örgü tekniğini ilk öğrendiğim zaman direkt olarak bir kazak yaptım ve aşırı derecede güzel olduğunu söyleyebilirim.

Yeni örgü teknikleri kullanılarak yapılan ürünler çoğu kişide olmadığından dolayı emin olun yaptığınız her örgü içerisinde bambu örgü tekniğini kullanacak olursanız çevrenizdeki kişiler örmüş olduklarınızı aşırı derecede beğenecektir. Bu yüzden bambu örgü tekniği kesinlikle vazgeçemeyeceğiniz örgü tekniklerinden birisi olmaya aday durumdadır.

Yeni yeni popüler hale gelmeye başlayan bu örnek kazaklarda, yeleklerde, hırkalarda, berelerde hatta atkılarda rahatlıkla kullanılabilir. Sıkı yapısı sayesinde soğuktan korunmak isteyen kişilere uygundur.

Bambu örgü modeli nerelerde kullanılır
Bambu örgü modeli nerelerde kullanılır

Makalemizin başında da belirttiğimiz gibi bambu örgü tekniği çok az kişi tarafından biliniyor. Bu nedenden ötürü bu örgünün nasıl yapıldığı ile alakalı elimize geçen tek bilgi bu şekildedir. Eğer ilerleyen zamanda içerisinde bu örgü tekniğinin nasıl yapıldığı ile alakalı daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsek bunları sizlere aktaracağız.

Ayrıca bu örgü tekniğini öğrendiğinizi düşündüğümden dolayı ilerleyen günlerde bu örgü tekniğinin kullanılması ile yapılan örgüler de sizlerle paylaşılacaktır. Bu örgü tekniğini kavradıysanız son zamanların en popüler örgü tekniklerinden olan waffle örgü modeli yapılışı bağlantısından bilgi almayı unutmayın.

Oluklu Bambu Örneği Yapılışı Açıklamalı

Bambu örgü modeli denildiği zaman akla kesinlikle sadece bir tip model gelmemelidir. Tasarımcı yönü olan kişiler örgü modellerinden kısmı değişiklikler yaparak örgü örneklerinin alt gruplarını oluşturmaktadır. Oluklu bambu örgü modeli de bunlardan birisidir. Yapılışı kolay olan bu modeli denemek için nasıl uygulandığını video anlatımdan öğrenebilirsiniz.

Oluklu bambu örneği tek renk iplik kullanılarak uygulanır. Özellikle yetişkin bayanlar için yapılan yeleklerde kullanılması başarılı sonuçların elde edilmesini sağlar. Bu örgü tekniği herkes tarafından bilinmemektedir. Bu örgü tekniğini kullanarak eğer bir şeyler örerseniz örgülerinizle ilgi odağı haline gelebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here