Baklava Dilimi Örgü Deseni Yapımı

0
539
Baklava dilimi örgü deseni yapılışı
Baklava dilimi örgü deseni yapılışı

Baklava dilimi örgü deseni çok eski yıllardan beri kullanılan örgü desenlerinden birisidir. Örgü modelinin üzerinde yer alan desenler baklava dilimini andırdığından dolayı örgü severler bu örgü modeline baklava dilimi örgü deseni adını vermiştir. Baklava dilimi adı altında yapılan çok farklı örgü modelleri bulunmaktadır. Yani baklava dilimi örgü deseni modeli denildiği zaman aklınıza sadece bir örgü modeli gelmemelidir çünkü bayanlar arasında gerçekten de dışarıdan bakıldığında daha farklı görülen baklava dilimi örgü modelleri de yapılmaya devam ediliyor.

Bu örgü modeli kullanılarak masa örtüsü, bebek battaniyesi hatta halılar da yapılabilir. Bu örgü modelini öğrendikten sonra tercihi sizlere bırakarak istediğiniz örgü ürünü örmenizi tavsiye ediyoruz.

Baklava Dilimi Örgü Deseni Yapımı Video Anlatımlı

Kazak, yelek, hırka ve süveter gibi daha birçok örgü üründe sıklıkla baklava desenlerinden yararlanırız. Kış kapıya dayandığı için örgü yaban bayanların büyük kısmı yeni baklava dilimi örgü deseni arayışına girdi. Bu yüzden sizlere video anlatımlı olarak çeşitli baklava desenleri hakkında bilgiler vermek istiyorum. İlk modelimiz ajurlu bir örnektir. Umarım sizler de bu örneği çok seveceksiniz.

Baklava dilimlerini şiş kullanarak yapmak isteyenleri de unutmadım. Aşağıdaki videoda şişle bu desenleri nasıl oluşturabileceğiniz ile alakalı bilgiler yer alıyor.

Eğer bu örgü desenini bebek battaniyesi yapımında kullanmak istiyorsanız en uygun örnek aşağıdaki videoda yer alan örnektir. Basit olduğu kadar güzel bir görünüme sahip olduğunu söyleyebilirim.

Sizlere çeşitli video anlatımlarla baklava dilimi şeklinde olan desenlerin nasıl yapıldığını anlattım. Şimdi örgü bilgisi iyi olan kişiler için bu modeli resimli anlatımlı olarak ele almak istiyorum.

Baklava Dilimi Örgü Deseni Resimli Açıklamalı

Yapılışı hakkında resimli anlatımlı olarak bilgi verilen baklava dilimi örgü deseni eminiz ki en popüler örgü modellerinizden birisi haline gelecektir. Bu örgü modelini yaparken birden fazla renkli iplik kullanılıyor. Eğer küçük bir şey örmek istiyorsanız artan ipliklerinizi bu örgü modeli ile değerlendirmeniz mümkündür. Tığ işi örgüler sınıfında yer alan bu örgü modeli yeni yeni yayılmaya başlamıştır. Yani sizlere sunacağımız baklava dilimi örgü deseni modelinde farklı bir görüntünün olduğunu söylememiz mümkündür. Örgü yapmayı bilen bayanlar dahi kesinlikle yapılışı hakkında bilgi vereceğimiz bu örgü modelini gözden geçirmelidir.

Baklava dilimi örgü deseni yapımı ile alakalı resimli anlatım elime geçtiğinde her zaman olduğu gibi bu örgü modelini yapmayı denedim. Bebek battaniyesi için aşırı derecede uygun olduğunu bildiğim için bu örgü tekniğini kullanarak bebek battaniyesi yapmış bulunuyorum. Can alıcı renklere yer verdiğim için gerçekten de aşırı derecede güzel bir görüntü elde ettim. Eminim ki sizler de bu örgü modelini bebek battaniyesi yapmak için kullanacaksınız. Ayrıca kazak, yelek ve hırka gibi ürünlerde de bu örgü modelinin kullanabileceğini düşünüyorum. Baklava dilimi örgü deseni yapımı hakkında bilgi alıp bu örgü tekniğini uygulamak istiyorsanız gelin hep birlikte resimli anlatıma göz atalım.

Baklava dilimi örgü deseni yapımı sizlere aktarılmış durumda. Bu örgü modelini kullanarak yapmış olduğunuz örgü ürünleri bizlere gönderirseniz kullanıcılarımızdan gelenler adı altında yaptığınız tüm örgü ürünleri sayfamızda paylaşacağız. Bu verilen baklava dilimi örgü deseni Avrupalı bayanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu yüzden ülkemizde çok az sayıda kişi tarafından biliniyor. Eğer elinizi çabuk tutup bu örgü modelini kullanarak bir şeyler örerseniz emin olun yapmış olduğunuz şeyler başka hiç kimsede olmayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here