Badem Şekeri Lif (Bayram Şekeri)

Badem şekeri lif

En güzel kare lif örnekleri arasında yer alan badem şekeri lif modeli bugün ele alacağımız örnektir. Gökkuşağını andıran bu lifimizde çok sayıda farklı renkte iplik kullanılmaktadır. Eğer nasıl yapılır diye merak ediyorsanız video anlatım tüm hususlarda size yardımcı olacaktır.

Badem şekeri lif modeli yapılışı basit olduğu kadar güzel görünüme sahiptir. Bu da diğer tasarımlara oranla daha fazla ilgi görmesini sağlayan önemli bir husustur.

Örnekte kullanılan bademler neredeyse tüm banyo kesesi tasarımlarında kullanılmaktadır. Bu örneğin yapılışını öğrendikten sonra badem örgü tekniğini de öğreneceğiniz için diğer tasarımları da zorlanmadan yapabileceğiniz inancındayım.

Badem şekeri lif modeli

Bu konuda kendisini ciddi anlamda geliştiren kişiler bir süre sonra kendi tasarımlarını yapabilecek konuma gelecektir. Ben şahsen sürekli olarak herkeste aynı örneklerin yer almasından sıkıldım. Sizler de benimle aynı düşüncedeyseniz ilgili teknikleri öğrendikten sonra kendi tasarımlarınızı yapmaya çalışın.

Badem Şekeri Lif Modeli Yapılışı

Örgü severler arasında bayram şekeri olarak da bilinen badem şekeri lif modeli, özellikle çok farklı renkte ipliklerin kullanılmasından dolayı artan ipleri değerlendirmek için idealdir.

Her sırada ipleri kırarak badem yapmaya devam edeceksiniz. Modelin oluşturulması üçgen şeklinde olmaktadır. 18 bademe ulaşana kadar arttırma yapılıyor. Daha sonra 1 badem kalıncaya kadar eksiltme yapacaksınız. Bu yöntem sayesinde yapmış olduğunuz banyo kesesi kare formda olacaktır.

Arzu eden kişiler daha fazla arttırma ya da azaltma yaparak bu tasarımı daha büyük ya da daha küçük formlarda da yapabilir.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.lif modelleri

Badem şekeri lif modeli rengarenk olduğu için insana ayrı bir enerji vermektedir. Kare formda olan ve tamamı badem örgüsünden oluşan bu keseyi yaptıktan sonra mutlaka kenarlık yapın. Life yapacağınız kenarlık lifin uzun süre bozulmadan aynı şekilde kalmasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here