Ayıcık Şeklinde Lif Nasıl Yapılır?

Ayıcık şeklinde lif

Çocuklara özel lifler arasında yer alan ayıcık şeklinde lif modeli şüphesiz en sevimli liflerden birisidir. Son zamanlarda ayıcık şeklinde lif nasıl yapılır sorusuyla sıklıkla muhatap olduğumuz için bu güzel lifin yapılışı hakkında bilgi vereceğim.

Hem kız hem de erkek çocuklara uygun bir örnektir. Hayvan desenli lifler arasında yer alır ve tığ işi örgü teknikleri kullanılarak yapılır.

Erkekler için yapılacaksa koyu, kızlar için yapılacaksa açık renkte ipliklerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Bazı yelerde bu lif ayı şeklinde lif olarak da geçmektedir. Ayı tabiri kulağa kaba geldiğinden dolayı ayıcık demeyi daha uygun gördük.

ayı lif modeli

Büyük bölümünde fıstık örgü tekniği kullanılsa da birçoğunuzun alışık olduğu modellerden tamamen farklıdır. Bu yüzden anlatılan her şeyi dikkatli bir şekilde dinleyip uygulamanızda fayda var.

Çocuklara Özel Ayıcık Lif Modeli Yapılışı

Lifin yapımına orta kısımdan başlanıyor. Model kurulumunu 8 fıstık üstüne yapmanız gerekiyor. Yuvarlak formda 2 sıra yapıldıktan sonra ayıcığın karın kısmının önce bir sonra diğer tarafı yapılıyor ve kollara geçiliyor.

Kolların yapımını tamamladıktan sonra ayıcığın kafasını yapmaya başlayacaksınız. Ardından kulakları yapmanız gerekiyor. Son olarak süslemeleri yapıp keseyi kullanıma hazır hale getireceksiniz.

Daha fazla life ulaşmak ister misin? Cevabın evetse Lif Modelleri Yeni En Güzel 35+ Lif Örnekleri sayfasında yer alan tasarımları inceleyin.lif modelleri

Ayıcık şeklinde lif yapılırken çoğu kişi boyun kısmına ponpon ilave etmektedir. Eğer sizler de çocuğunuzun gözüne hoş görünmesini istiyorsanız mutlaka ponpon yapmalısınız. Ayrıca bu sabun bezini askıya kolay asmanızı da sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here