örgü araba patik yapılışı anlatımlı

Erkek bebekler için en ideal patikler arasında araba modelli bebek patikleri yer alır. Örgülerde yer alan araba desenleri özellikle erkek bebekler için örülen birçok örgü üründe sıklıkla kullanılmaktadır. Örgü araba modelleri bebek patikleri yapılışı elimize geçince, bu patikleri birçok annenin örmek isteyeceğini düşündük ve yapılışı ile alakalı bilgilerle web sitemize ekledik. Örgü araba patik yapılışı anlatımlı olarak paylaşıldığından dolayı bu patiği örmek isteyen kişiler hiç zorluk çekmeden bu bebek patiğini yapabilecek.

Bu modelde ağırlıklı olarak sarı rengi tercih edildi. Sizler bu renkten hoşlanmıyorsanız daha farklı renklere yönelebilirsiniz. Bu model her ne kadar erkek bebekler için yapılan bir patik modeli olsa da patiğin yapımında pembe, mor ya da kırmızı renkteki iplikler kullanılacak olursa örülen bu patik kız bebeklere de uygun hale gelecektir. Bu yüzden yapılışı hakkında hem yazılı hem resimli olarak anlatım yapılan bu bebek patiğinin hem kız hem de erkekler bebeklere uygun olduğunu düşünüyoruz.

Araba modelli bebek patikleri yapımı ile alakalı paylaşılmış olan çok sayıda video anlatım bu makalede sizleri beklemektedir. Arşiv niteliğinde olan bu araba patik makalesini çok seveceğinizi düşünüyorum.

Araba Modelli Bebek Patikleri Yapımı Makalesinde Yer Alan Bilgiler
>> Örgü Araba Modelli Bebek Patikleri
>> Araba Modelli Bebek Patiği Yapılışı Video Anlatımlı
>> Arabalı Erkek Bebek Patikleri Yapımı Yazılı Açıklamalı

Örgü Araba Modelli Bebek Patikleri

Araba modelli bebek patikleri nasıl örülür konusunda bilgi vermeden önce kesinlikle bu sezonun en yeni örneklerine yer vermek gerekmektedir. Bu yüzden sizlere sevilerek yapılan örgü araba patik örnekleri hakkında bilgi vereceğiz. Bu patikler yeni tasarımlar yapmaya uygundur. Patiklerde kullanacağız düğmeler bile patiklerin görünümünün büyük ölçüde değişmesini sağlayacaktır.

Örgü araba modelli bebek patikleri çoğu zaman birçok kişiye zor gelebiliyor. Bu yüzden hem görünüşü güzel hem de yapılışı kolay olan örnekleri seçmek önemli. Daha önceden yaptığım aşağıdaki model tam da bu bahsettiğim türdendir.

Araba şeklinde bebek patiği
Araba şeklinde bebek patiği

Aklında kalsın: Görmüş olduğunuz bu bebek patiğinde toplamda 4 farklı renkte iplik kullanılıyor. Tüm iplikleri yeni almak bu patiği yapmak için ekstradan para ödemeye neden olmaktadır. Bu yüzden bu tarz çok ipliklerin kullanıldığı bebek patiklerini artan iplikleri kullanarak örebilirsiniz.Çok güzel bebek patikleri arasında yer alan bu patikleri umarım çok sevmişsinizdir.

Araba Modelli Bebek Patiği Yapılışı Video Anlatımlı

Büyük arayış içerisine girdikten sonra araba patik yapımı ile alakalı hazırlanmış olan bir video anlatımlı içeriğe ulaşmayı başardık. Sizler de bebeğinizin bu tarz bir örgü patiğe sahip olmasınız istiyorsanız kendin yap (DIY) şeklinde hazırlanan bu patiği denemelisiniz. Toplamda 5 farklı renkte iplik kullanılmaktadır. Artan ipleriniz varsa bu patiği yaparken ilgili ipleri değerlendirebilirsiniz.

Araba şeklinde yeni bir bebek patiğinin yapılışı ile alakalı video elime geçti. Farklı modelleri de denemek isteyenleriniz olabileceğinden dolayı. Yeni bir video anlatımı da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yukarıda yapılışı ile alakalı bilgiler verdiğim araba şeklindeki bebek patiği diğer modele göre daha kolaydır. Bence kolay olmasına ek olarak daha güzel görünüme de sahip. Bu yüzden ikinci modeli örmenizi tavsiye ederim.

Arabalı Erkek Bebek Patikleri Yapımı Yazılı Açıklamalı

Birçoğunuz araba şeklinde olan bu bebek patiğini ilk defa görmüş olsa da bu bebek patiğini yaklaşık olarak bundan 5 sene evvel yaptığımı söyleyebilirim. Patiğin yapılışı uzun sürdüğünden dolayı ilk çıktığı yıllarda pek rağbet görmedi ancak günümüz anneleri her şeyden çok en güzel şeyleri çocuklarına giydirmek istediği için bu tarz örgüler yeniden moda haline geldi. Sizler de birisinden gördüyseniz ancak yapılışı hakkında bilginizin olmadığı bu araba şeklindeki örgü bebek patiğini sayfamızdan yola çıkarak yapabilirsiniz.

araba patik yapılışı anlatımlı

Bu bebek patiği şişle yapılmaktadır. Diğer birçok patik tığ ile yapılıyor olsa da bu patiğin şişle yapılıyor olması bu patiğin artılarından birisidir. Patiği yapmak için 3 farklı renkte ipliğinizin olması gerekiyor. Ayrıca süslemelerde kullanmak için ipliklerinizin rengine uygun 2 adet düğmenizin de olması gerekiyor. Tüm bunlar hazırlandıysa patiğin yapımına 47 ilmek atarak başlayın.

Bunu bir sıra ters şeklinde örgü ile devam ettirdikten sonra ikinci sırada 23 ters, 1 arttırıp 1 ters, 1 arttırıp 23 ters şeklinde örgüyü devam ettirin. Arka kısımdan 23 ters, ön kısmından 23 ters arttır ve 3 ters arttırıp 23 ters yapılır. Aynı şekilde arka kısımda ters bir şekilde devam ettirilir. Araba örgü bebek patiği genel olarak bu şekilde yapılıyor. Patiği yaparken görsel anlatıma da gereksinim duyuyorsanız gelin resimli anlatımda neler varmış göz atalım.

Örgü araba modelli bebek patikleri yapımını tamamladıysanız bu patik modeline kendimizden de bir şeyler katabiliriz. Mesela patiğin işlemelerine baktığımda patikteki arada kapı aynalarının olmadığını görüyorum. Örneğin siyah iplikleri kullanarak ayna yapabiliriz. Ayrıca patiğin hem ön hem de arka kısmına plaka yapıp bu planın üzerine evladımızın adını yazabiliriz. Bunlara yapacak olursak patik hem bebeğimize has bir patik olur hem de modeli daha da hareketlendirmiş oluruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here