Ajurlu baklava dilimi örneği yapılışı

Baklava dilimi örgü modelleri kültürümüzün en eski örgü modelleri arasında yer almaktadır. Bayanlar arasında son zamanlarda ajurlu baklava dilimi örneği aşırı derecede yayıldığından dolayı ajurlu baklava dilimi örneği yapılışı hakkında bilgi verme gereği hissettik. Baklava dilimi örgü nasıl yapılır diyen kişiler sayfamızda sözel, resimli ve video anlatımlı olarak ajurlu baklava dilimi örneği ele alındığından dolayı rahat bir şekilde bu örneğin nasıl yapıldığını öğrenecek.

Ajurlu baklava dilimi örneği yapılışı örgü modelleri arasında en seveceğiniz desenlere sahip olduğundan dolayı uzun zaman daha popülerliğini koruyacaktır. Günümüz modası olarak kabul edilen örgü ürünlere göz attığımızda birçoğunda bu örgü tekniğinin kullanıldığını görüyoruz. Modaya ayak uydurmak sizin için önemliyse kesinlikle bu örgü tekniğini öğrenip örgülerinizde kullanmaya başlamalısınız.

Ajurlu Baklava Dilimi Örneği Yazılı Açıklama

Ajurlu baklava dilimi örneği 8+1 ilmek olacak şekilde model kurulumu yapılan bir örnektir. Ajurlu yelek modelleri bu örgü tekniği kullanılarak yapılabilir. Modelde arka sıraların tamamı ters örgü olacak şekilde örülmektedir.

  • 1. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 1 düz, 1 düz, 2 ilmek birlikte düz olarak örülecek. 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 2 ilmek birlikte arkadan batarak düz örülecek ve 2 düz örgü yapılacak. Uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanıp 1 kenar ilmeği yapılarak sıra tamamlanacak.
  • 3. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 1 düz, 2 ilmek birlikte düz olarak örülecek. 1 dolama, 3 düz, 1 dolama, 2 ilmek birlikte arkadan batarak düz olarak örülecek ve 1 düz örgü yapılacak. İlgili uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanacak ve 1 kenar ilmeği yaparak sıra sonlandırılacak.
  • 5. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 2 ilmek birlikte düz olarak örülecek. 1 dolama, 5 düz, 1 dolama, 3 ilmek birlikte 1 ilmek boş alınarak düz bir şekilde örülecek. 2 ilmek birlikte düz örülecek ve örmeden alınan ilmek üstünden geçirilecek. İlgili uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanıp 1 kenar ilmeği yapılarak sıra sonlandırılacak.
  • 7. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 1 düz, 1 dolama, 2 ilmek birlikte arkadan batarak düz örülecek. 3 düz, 2 ilmek birlikte düz olarak örülecek. 1 dolama, 1 düz örgü yapılacak. İlgili uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanıp 1 kenar ilmeği yapılarak sıra sonlandırılacak.
  • 9. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 1 düz örgü yap. 1 düz, 1 dolama, 2 ilmek birlikte arkadan batarak düz örgü olarak örülecek. 1 düz, 2 ilmek birlikte düz örülecek. 1 dolama, 2 düz örgü yapılacak. Uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanıp 1 kenar ilmeği yapıp sıra tamamlanacak.
  • 11. Sıra ön: 1 kenar ilmeği, 1 düz örgü yap. 2 düz, 1 dolama, 3 ilmek birlikte düz olarak örülecek. Bu sırada 1 ilmek boş alınacak ve 2 ilmek birlikte düz örülecek. Ayrıca örmeden alınan ilmeği üst kısımdan geçireceksiniz. 1 dolama, 3 düz örgü yapın. Uygulama sıra sonuna kadar tekrarlanıp 1 kenar ilmeği yapıp sıra tamamlanacak. Modelimiz bu uygulamalarla tamamlanıyor. Model boyunu uzatmak için 1. Ve 12. Sıraları tekrarlamanız yeterlidir.

Ajurlu Baklava Dilimi Örneği Yapılışı Video Anlatımlı

Ajurlu baklava dilimi örneği birçok örgü modeline göre karışık olabilir. Bu yüzden yazılı anlatım modeli kavramanıza engel olabilir. Eğer sorun yaşadıysanız modelin nasıl yapıldığını video anlatımdan inceleyin.

Sizlere sözel, resimli ve videolu anlatımları olarak ajurlu baklava dilimi örneği yapılışı hakkında bilgiler verdik. Tüm bilgileri kavrayıp ilgili uygulamaları yaptıysanız sorun yaşamadan örgünüzü bitirmiştirsiniz. Her ne kadar ajurlu baklava dilimi örneği zor olsa da eminiz ki bu modeli öğrendikten sonra keyif alarak yaparak duruma geleceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here