3’lü Kare Uzun Yıldız Takım Lif Yapımı

üçlü takım lif

Düne kadar tek parça halinde örülen lifler günümüzde takım olarak örülmektedir. 3’lü takım lif modelleri bu yüzden yeni sezon lifleri arasında yer alır. Takım lif örnekleri genelde çeyizlerde yer alsa da maharetine güvenen kişiler en güzel tasarımlar arasında yer alan üçlü takım banyo keselerini örüp kullanabilir.

Normalde takım içerisinde yer alan bir lifin yapımı uzun sürmez ancak toplamda 3 parça banyo kesesi yapıp takım haline getireceğiniz için bu örgü takımını oluşturmak kısmen vaktinizi alacaktır.

Takım lifler eğer çeyizlik olarak örülecekse açık renkte, gündelik olarak örülecekse koyu renkte iplikler kullanılarak örülmelidir. Paylaşacağımız tasarım ne kadar zor görünürse görünsün temel örgü teknikleri kullanılarak yapıldığı için zorlanmadan öreceğinizi düşünüyorum.

Kare Takım Lif Yapımı

Takımımızı oluşturmaya kare formdaki örnekten başlıyoruz. Modelde yer alan renkler birbiriyle uyumludur. Eğer renk seçimi yapmadıysanız sizler de bu renkleri kullanabilirsiniz.

Örneğin beyaz kısmı 6 fıstık üstüne kuruluyor ve kare şekli elde ediliyor. Daha sonra tüm kareler bağlanıp dış kısımdan şeritler halinde, zikzak oluşturacak şekilde sarı ve gri renkte ipliklerle örgüye devam ediliyor.

Yıldız Takım Lif Yapılışı

Takımın en çok beğenilen şekli yıldızdır. Kısmen diğerlerine göre yapımı zordur ancak yapılışı ile alakalı tüm deyaylar ele alındığı için aşamayacağınız türden problemleri içerisinde barındırmamaktadır. Elimde takım halinde örülmüş olan çok sayıda ürün olsa da ben bunu ve sahip olduğu rengi çok beğendiğim için birebir aynısını ördüm. Sizler de benim gibi yıldız şekillerinden hoşlanıyorsanız yıldız lif yapılışı sayfasında yer alan örneği kesinlikle inceleyin.

Uzun Takım Lif Anlatımı

Daha önceden püsküllü uzun lif sayfasında ele aldığımız tasrıma büyük ölçüde benzemektedir ancak bugünkü paylaşımızın diğerine oranla daha modern bir görünümde olduğunu söylemek istiyorum. Laf kalabalığına gerek duymadan sizleri yapılışı ile alakalı tüm malumatların yer aldığı video ile başbaşa bırakıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here