3D Origami Yapımı Başlangıç Düzeyi

0
448
3D Origami yapımı başlangıç düzeyi
3D Origami yapımı başlangıç düzeyi

Bizlerin kağıt katlama sanatı olarak bildiği uygulama, dünya genelinde origami olarak bilinmektedir. Kağıtları çeşitli şekillerde katlayıp 3d origami yapmak mümkündür. Genellikle kuğu, balık, kalp ve penguen gibi 3d origami uygulamalarını görmeye alışık olsanız da bu işin bir başlangıç seviyesi vardır. Direkt olarak bu saydığımız ağır uygulamaları yapmanız mümkün değildir. Bu yüzden ilk olarak başlangıç düzeyi çalışmalara göz atmalısınız.

Origami yapımı dünya genelinde önemli uğraşlar arasında yer alır. Bu tarz çalışmaların yapılabilmesi gerçek anlamda maharet gerektirmektedir. Daha önceden yapılan origami çalışmalarına bakarak bir şeylerin yapılması kolaydır ancak asıl önemli olan şey yeni origami ürünlerinin oluşturulmasıdır. Bu da gerçek anlamda matematik ve görsellik bilgisi gerektirmektedir.

Bu sayfayı ziyaret ediyorsanız büyük ihtimalle origami yapmaya meraklısınızdır. Bu yüzden vakit kaybetmeden sizlere video anlatımlı olarak origami çalışmalarını nasıl yapacağınızı başlangıç düzeyinde anlatacağız. Uygulamaları yapmadan önce video anlatımları bir defa izleyin. Daha sonra videoları açıp aynı anda sizler de kağıtları katlamaya başlayın. Kısa süre içerisinde kendinizi geliştirdiğinize şahit olacaksınız.

3 Boyutlu 3d Origami Yapılışı Video Anlatımlı

Her zaman olduğu gibi sizleri sadece bir video ile sınırlı tutmayacağız. Kendinizi geliştirebileceğiniz türden çok sayıda videoya yer vermeye çalışacağız. Bu teknikleri öğrendikten sonra daha zor olan çalışmaları yapmaya geçebilirsiniz.

Origami çalışmaları birçok parçanın bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Yani tek parçadan bir çalışmanın ortaya çıkarılması kolay değildir. Bu yüzden sizlere ilk olarak 3d origami parçalarının nasıl yapıldığını anlatmak istiyorum.

Yukarıda yer alan video yabancı anlatımlı olduğundan dolayı yapılanları anlamakta zorlananlarınız olabilir. Bu yüzden 3D origami parçası yapımı ile alakalı hazırlanmış olan Türkçe video anlatımı da sizlere sunmak istiyorum.

Kolay bir şekilde 3d origami yapımı hakkında temel düzeydeki bilgileri aldınız. Şimdi bu öğrendiklerimizi daha karmaşık yapıda olan çalışmalarda kullanabiliriz. Sizlere ilham kaynağı olması için basit bir şekilde 3D origami tekniklerini kullanarak nasıl penguen yapabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Şimdilik sizlere 3d origami yapımı ile alakalı vermiş olduğumuz bu temek düzeydeki video anlatımlar yetecektir. Kendinizi geliştirdikten sonra ilham alabileceğiniz çalışmalara da zaman içerisinde web sitemizde yer vereceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here