Yarım Eldiven Yapılışı

168
Örgü Yarım Eldiven Yapılışı

Örgü yarım eldiven yapımı video anlatımı olarak yapılışı hakkında bilgi verilen örgü ürünlerden birisidir. Örgü yarım eldiven yapılışı hem erkekler hem de bayanlar için uygundur. Yani bu eldiveni yapmayı öğrendiğiniz zaman dilerseniz bir bayan için dilerseniz bir erkek için bu eldiveni örebilirsiniz. Örgü yarım eldiven nasıl örülür konusunda elbette ilk bilgi veren kişiler biz değiliz ancak detaylı anlatımlı olarak açıklamalı bir şekilde bu eldivenin nasıl yapıldığını ele aldığımız için işlerinizin kolaylaşacağını düşünüyoruz. Örgü yarım eldiven yapılışı sırasında 3,5 numara şiş ve örgü ipliği kullanılmaktadır. Bu eldiveni yaparken tek renkte iplik kullanıldığı için iplik değiştirme gibi zamana alıcı bir uygulama yapmayacaksınız. Yarım eldivenler parmakların sadece bir kısmını kapattığından dolayı soğuktan korunmak adına ideal bir eldiven olduklarını düşünmüyorum ancak parmakların bir kısmı açıkta kaldığından dolayı bu eldivenleri çalışırken dahi giyebilirsiniz çünkü size hiçbir şekilde engel olmayacaktır.

Bu eldiveni yaparken örgüye toplamda 40 ilmek atarak başlıyorsunuz. Sonrasında bilek kısmına gelinceye kadar lastik öreceksiniz. Sonrasında elin üst kısmını kapatacak boyutu yakalayıncaya kadar düz örgü yaparak örgüye devam ediyorsunuz. Eğer eldiveninizin daha farklı görünümde olmasını istiyorsanız desenlerini beğendiğiniz farklı örgü tekniklerini de uygulayarak bu kısmı yapabilirsiniz. Tüm bu uygulamalardan sonra parmak ölçünüzü alın ve 4 ilmek kesip örgünüze devam edin. Kesilen yerden 4 ilmek artırın ve bu şekilde parmak kısmını şekillendirin. Uç kısmın ayarlamasını yaptıktan sonra örgüdeki kesme işlemlerini yaparak eldiveni sonlandırın. Örme işlemini bitirdiyseniz iğne yardımıyla eldiveni dikebilirsiniz.

Örgü yarım eldiven modeli benim gibi hafta sonlara sebze meyve almak için pazara giden bayanlara uygun bir model. Pazarda para verirken ya da para alırken normal eldivenler aşırı derecede zorlanmama neden oluyordu. Bu yüzden yarım eldiven örerek kullanmaya başladım. Parmaklarım rahat bir şekilde hareket ettiği için bu eldiveni takınca bile işlerimi rahatlıkla yaptığımı söyleyebilirim. Eğer eliniz üşüyorsa ve parmaklarınızı gün içerisinde kullanmanız gerekiyorsa kesinlikle yarım eldiveni örüp kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Örgü yarım eldiven nasıl örülür konusunda sizlere aktaracaklarımız bu şekilde. Lastik kısmını ördükten sonra elin iç kısmına kadar yaptığınız örgüyü farklı teknikleri kullanarak ya yapmaya çalışın. Bu deneyecek olursanız başka kimseden olmayan örgü yarım eldivenlere sahip olabilirsiniz. Sizlere örgü yarım eldiven yapılışı sözel, resimli ve videolu açıklamalı olarak verildi. Buna rağmen takıldığınız kısımlar olursa yapamadığınız şeyleri bizlerle paylaşın.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin