Yakadan başlamalı bebek yeleği tarifi

4809
yakadan başlamalı bebek yeleği

Yakadan başlamalı bebek yelekleri her zaman biz annelerin ilgisini çekse de bu yeleklerin yapımına yakadan başlandığı için zorlanmamıza neden oluyor. Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı bu yüzden anlatımlı olarak ele alınmalıdır. Yakadan başlamalı bebek yeleği nasıl örülür diyen her bayan hazırlamış olduğumuz bilgiler sayesinde artık kolay bir şekilde bu yelekleri bebeklerine yapabilecek. Sizler de dışarıdan bakıldığı zaman bir montu andıran bu yelekleri yapmak istiyorsanız yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz yeleklere bakabilirsiniz.

Yakadan başlamalı bebek yeleği az da olsa makine örgüsü olarak nitelendirilen yelekleri andırıyor. Bu yelekler hem erkek hem de kız bebekler için yapılabilir. Yetişkinler içinse kesinlikle uygun değildir. Bu yüzden bu yelek modellerinin sadece bebekler için yapılması gerekiyor. Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı kısımlar vardır. Sizleri dikkat gerektiren bu kısımların neler oldukları hakkında da bilgiler vereceğiz. Satılan bebek yeleklerine baktığımızda normal bebek yeleklerinin 50 TL gibi rakamlara satıldığını örüyoruz ancak en basit yakadan başlamalı bebek yeleğinin bile 100 TL gibi rakamlara satıldığını belirtmek isteriz.

Yakadan başlamalı bebek yeleği modelleri

Bebek yelekleri yapılışlarına göre bir grup altında toplanacak olursa yakadan başlamalı bebek yelekleri en çok yapılan bebek yelekleri olarak karşımıza çıkar. Her ne kadar durum böyle olsa da yakadan başlamalı bebek yelekleri denildiği zaman bayanlar bir duraksama yaşamaktadır. Bu konuda sizleri bilgilendirmek ve yakadan başlamalı bebek yelekleri denildiğinde söyleyecek birkaç cümlenizin olmasına vesile olmak adına dünden bu güne en çok sevilen bebek yelekleri arasında bulunan yakadan başlamalı bebek yelekleri konusunda en güzel paylaşımları sizler için yapacağız. Bir bebek için yelek örmeyi düşünüyorsanız kesinlikle tercihiniz yakadan başlamalı bebek yelekleri olmalı çünkü bu yeleklerin formaları gerçekten de herkes tarafından aşırı derecede seviliyor.

Kırmızı, mavi, yeşil, pembe, sarı, lacivert, turuncu ve mor gibi renkler kullanılarak yeleklerin yapıldıklarını çoğumuz biliriz. Bu yüzden adet yerini bulsun diye sizler de bu renkteki iplikleri bebek yeleklerini yaparken kullanabilirsiniz. Bu yeleklerin normal yeleklerden en önemli farkı yapılışları esnasında kullanılan tekniklerdir. Sizlerin de bildiğiniz gibi birçok yeleğin yapımına bel kısmından başlanmaktadır. Bu yeleklerde ise durum tamamen farklı çünkü bu yeleklerin yapımına yaka kısmından başlanmaktadır.

Yakadan başlamalı bebek yelekleri hem kız hem de erkek çocuklar için yapılmaktadır. Bu yelekleri yapacaksanız sizlere en can alıcı noktanın ne olduğunu söylemek isteriz. Bu yelekleri daha güzel hale getiren en önemli şey yeleklerde kullanılan düğmelerdir. Eğer yeleklerde yer alan düğmeleri güzel seçebilirseniz bebek yeleğiniz aşırı derecede güzel görünür.

Yakadan başlamalı bebek yelekleri adı altında yapmış olduğum örgü ürünlere baktığımda birçoğunu sadece tek renkte iplik kullanarak yaptığımı görüyorum. Tek renkte iplik kullanmış olmama rağmen modeller aşırı derecede güzel ve bunun en büyük nedeni kullanmış olduğum düğmeler. Düğmelerde güzellik arttıkça düğme fiyatları artsa da zaten bu tarz yeleklerde toplamda 3 düğme kullanıyoruz. Bu yüzden düğmelere para ödemeye kesinlikle çekinmeyin. Elde edeceğiniz sonuçlar sizlerin mutlu olmasını zaten sağlayacak. Sizler de bu tarz bir bebek yeleği yapmayı düşünüyorsanız yılın modası olan yakadan başlamalı bebek yeleklerine birlikte göz atalım.

Yakadan başlamalı bebek yeleği kaç ilmekle başlanır

Yakadan başlamalı bebek yeleği ilmek sayısı çoğu zaman farklılık gösterdiğinden dolayı bu tür yelekleri örmek isteyen bayanlar yakadan başlamalı bebek yeleği kaç ilmekle başlanır sorusunu sormaktadır. Öncelikle sizlere yapacağınız yelek modeline göre ilmek sayısında değişikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Dünden bugüne yapmış olduğum yakadan başlamalı bebek yeleklerine baktığımda 75 ile 100 arasında ilmekleri kullandığımı görüyorum. Eğer bize ideal bir sayı verin diyorsanız 85 ilmek ile yakadan başlamalı bebek yeleğine başlamanız yerinde bir karar olacaktır. Yakadan başlamalı bebek yeleklerinin bu kadar fazla tercih edilmesindeki en büyük neden yapıldıktan sonra ceketi andırıyor olmalarıdır. Hazır ürünmüş izlenimi verdiği için birçok bayan çocuğuna en güzel örgü ürünleri giydirmek adına yakadan başlamalı bebek yeleklerini yapmaktadır. Sizler de bu tarz bir bebek yeleğini yapacaksınız vermiş olduğumuz ilmek sayısını referans alarak ilgili bebek yeleklerini yapabilirsiniz.

Yakadan Başlamalı Bebek Yeleği Video Anlatımlı

Daha dün sizlere yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı ile alakalı çok az sayıda paylaşımın olduğunu söylemiştik. Bu yüzden sizlere yakadan başlamalı bebek yeleği video anlatımlı olarak aktarılacak. Bu sayede artık örgü konusunda çalışma yapan her bayan sadece video anlatımda yer alan bilgilere sadık kalarak bu bebek yeleğini rahat bir şekilde örebilecek. Yapılışı hakkında video anlatımlı olarak bilgiler vereceğimiz bu bebek yeleği lacivert renkte olup erkek bebekler için uygundur. Elbette iplik renklerini daha pastel renklerden yana kullanacak olursanız bu bebek yeleğini kız bebekler için de uygun olan forma getirebilirsiniz. Yakadan başlamalı bebek yeleği nasıl örülür diyen herkes bu makaleyi gördükten sonra artık yelek yapma konusunda kesinlikle uzmanlaşacak.

Yakadan başlamalı bebek yeleği video anlatımlı olarak aktarılmış olsa da sizlere yelek ile alakalı ön bilgiler vermek istiyoruz. Bu yeleğin yapımında 3,5 numara şiş kullanılmaktadır. Modelde 10 sıra boyunca haraşo yapıldıktan sonra ilmek arttırması yaparak örgüye devam edilmektedir. Örgüye ilk etapta 87 ilmek atılarak başlanıyor. Daha sonrasında yani ilmek arttırması yapıldıktan hemen sonra ilmek sayısı 103’e çıkmaktadır. Örgü ile alakalı dikkat etmeniz gereken en önemli kısım ilmek arttırmasıdır. Bunda hata yapmadığınız müddetçe başka hata yapmayacağınızı düşünüyorum.

Bence yakadan başlamalı bebek yelekleri örgü yelekler arasında en güzel olan örgü ürünlerdir. Çünkü bu bebek yeleklerinin ön kısmı adeta bir ceketi andırıyor. Bir örgü yelek gördüğünüzde size sanki bu yeleğin makine örgüsüymüş gibi bir izlenim oluşmasına neden olan bir durum varsa büyük ihtimalle görmüş olduğunuz bu yelek modeli yakadan başlamalı bebek yeleği modelidir. Gerekli olan malzemeleri hazırladıysanız video anlatımdan yola çıkarak bu bebek yeleğinin nasıl yapıldığını gelin birlikte öğrenelim.

yakadan başlamalı bebek yeleği

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı

Anlatımlı olarak sizlere aktaracağım yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı en detaylı anlatımlar arasında bulunuyor. Bebek yelekleri arasında en çok tercih edilen yani örülen ürünlerin başında örgü bebek yelekleri bulunmaktadır. Yakadan başlama bebek yeleği nasıl yapılır diyorsanız sayfamızdan yakadan başlamalı bebek yeleği kaç ilmekle başlanır gibi temel konularda bilgiler alacaksanız. İlmek sayısında değişikler yapılarak bu bebek yeleğinin yaş aralığı değiştirilebilir. Bu bebek yeleğinin yapımında bambu iplik kullanıldı. Yumuşak oldukları kadar yıkanmaya karşı dayanıklı olmaları bambu ipliklerin sıklıkla yıkanan örgülerde tercih edilmesini sağlamaktadır. Fiyatı her ne kadar diğer ipliklere göre yüksek olsa da yakadan başlamalı bebek yeleğini yapacaksanız kesinlikle bambu iplikleri almanızı tavsiye ediyoruz.

Krem ve gri renkteki ipliklerin kullanıldığı yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı kolay olduğundan dolayı yukarıda da belirttiğimiz gibi başlangıçtaki ilmek sayısı değiştirilerek yaşı ilerlemiş olan kişilere de bu yelek örülebilir. Anlatımı verilen bebek yeleği 6 aylık olan yani yeni doğmuş olarak nitelendirilen bebekler için hazırlanmıştır. Sizler de bunu referans alarak ilmek sayısını azaltabilir ya da arttırabilirsiniz. Bebekler çok hızlı bir şekilde büyüdüğünden dolayı bize göre bu bebek yeleğini biraz büyük örmeniz daha mantıklı olacak. Bu sayede bebeğiniz bu yeleği daha uzun zaman boyunca giyebilecektir.

Yakadan başlamalı bebek yeleği yapılışı resimli anlatım olarak ele alındı. Bu yeleği yapmak için 50 cm civarında metal tele, 4 adet düğmeye ve 2 farklı renkte bambu ipe ihtiyacınız var. Bu malzemeler hazırlandıysanız resimli anlatımlı olarak yapılışı hakkında bilgi verilen yakadan başlamalı bebek yeleğini örmeye başlayabilirsiniz. Bu yeleği daha önceden yapan birçok bayan modelin aşırı derecede sade olduğunu dile getirdiler. Bence kimi zaman sade örgüler de yapmak gerekiyor ancak sizler her koşulda hareketli örgüleri tercih ediyorsanız bu yelek modelinde kullandığınız düğmeleri daha farklı seçin. Ayrıca göğüs kısmına çeşitli işlemeler yapın. Bu sayede modeli daha da hareketlendirebilirsiniz.

Bebek yelekleri elbette sadece bu modellerle sınırlı değildir. Bebek yelekleri anlatımlı bağlantısını kullanacak olursanız ilgili sayfadan değişik bebek yeleği modellerine ulaşabileceğiniz gibi bazı yeleklerin nasıl yapıldıkları ile alakalı bilgiler alabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin