Pirinç Örgü Yapılışı Teknikleri

154
pirinç örgü yapımı

Pirinç örgü kültürümüzde yer alan neredeyse her örgü modelinde sıklıkla kullanılsa da birçok bayanın pirinç örgü nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olmadığını gördük. Bu yüzden pirinç örgü teknikleri hakkında bilgiler vermemizin yerinde bir kara olacağına hemfikir olduk. Bu yüzden yapılışı hakkında hem videolu hem de resimli anlatımlı olarak sizlere pirinç örgü yapılışı konusunda bilgiler vereceğiz. Pirinç örgü teknikleri yelek, eldiven, hırka, kazak, bere, boyunluk ve yelek gibi örgülerde sıklıkla kullanılan bir örgü tekniğidir. Pirinç örgü yapılışı öğrenildiği zaman emin olun imrenerek bakmış olduğunuz birçok modeli rahatlıkla yapabilecek konuma geleceksiniz çünkü pirinç örgünün kullanıldığı ve aşırı derecede güzel görünen çok sayıda örgü vardır. Bu örgü tekniğini öğrendiğiniz zaman kesinlikle keşke daha önce pirinç örgü nasıl yapılır konusunda bilgiler alsaydım diyeceksiniz. Tabi ki hiçbir şey için geç değil. İşimizi garantiye almak için sizlere pirinç örgü nasıl yapılır konusundaki daha önceden verilmiş olan teknikleri sunacağımız gibi video anlatımı da sayfamıza ekleyeceğiz.

Sayfamızda yer alan pirinç örgü teknikleri nako örgü tekniklerinden birisidir. Anlatımlı örgüler paylaşırken zaman zaman örgü tekniklerine de yer vermenin mantıklı olacağını düşünüyoruz çünkü pirinç örgü tekniği kullanılarak yapılışı hakkında bilgi verdiğimiz modellerde bazı bayanlar pirinç örgü tekniğini bilmediğimden dolayı bu tarz bir örgü tekniğini içeren modeli yapamıyor. Bu da insanların gönlünün kalmasına neden oluyor. Bu tarz durumları ortadan kaldırmak adına bir örgü modelinde farklı bir teknikten bahsettiğimizde kesinlikle ilgili tekniğin nasıl yapıldığını da en kısa zaman içerisinde sayfamıza ekleyeceğiz. Böylece yapılan anlatımların daha verimli bir hal alacağını düşünüyoruz. Zaten bundan sonra örgü ile ilgilenmeye devam edeceğim diyorsanız kesinlikle farklı örgü tekniklerini öğrenmelisiniz. Sürekli olarak pirinç örgü yapmanız ya da düz örgü yapmanız bir süre sonra sıkılmanıza neden olacaktır. Bu sıkılmışlığı üzerinizden atmak için farklı örgü teknikleri öğrenmeniz faydalı bir yaklaşım olacak.

Pirinç örgü yapılışı çok eski zamandan beri kullanıldığından dolayı birçok modelde bu örgü tekniği yer almaktadır. Büyük ihtimalle bu makaleyi okuyorsanız bir modeli beğendiniz ve bu modelin içerisinde pirinç örgü tekniğinin uygulandığını gördünüz. Kısa süre içerisinde bu tekniği nasıl uygulandığını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle doğru adreste olduğunu söyleyebiliriz. Resimli anlatımda anlatılanları anlamayacak olursanız videolu anlatımı izleyin. Bu sayede kesinlikle pirinç örgü nasıl yapılır konusunda yeterli düzeyde bilgiye ulaşacağınızı düşünüyoruz.

Pirinç örgü yapılışı teknikleri genel olarak bu şekildedir. Resimli anlatımda yer alan bilgileri detaylandırmak için sizlere resimde yer alan bilgileri sözel olarak ta aktarmaya çalışalım. Pirinç örgü tekniğini uygulamak için ipliğin yönü size doğru olacak şekilde bir ilmek ters atıp sonrasında ters ilmek örün. Akabinde ipliğin yönünü arka kısma çevirin ve 1 ilmek düz örün. İlerleyen kısımlarda düzün üstüne ters tersin üstüne düz olacak şekilde örgünüzü devam ettirin. Bu sayede pirinç örgüyü tamamlayabilirsiniz

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin