Örgü Saç Bandı Yapımı

202
örgü saç bandı yapımı

Saçları uzun olan bayanlar sürekli olarak saçlarının yüzüne düşmesinden yakınmaktadır. Eğer saçlarınızı şekillendirmek için saç bandı kullanacak olursanız saçlarınızın yüzünüze düşmesinden yakınmazsınız. Örgü saç bantları bayanların son zamanlarda saçlarını şekillendirmek için en çok tercih etmiş olduğu örgü ürünlerden birisidir. Örgü saç bandı yapımı bu yüzden resimli anlatımlı olarak sayfamıza eklenmiş bulunuyor. Her ne kadar sizlere bu örgü saç bantlarının saçları şekillendirmek için kullanıldığını belirtiyor olsak da elbiseler ile güzel kombin oluşturmak adına da bayanlar örgü saç bantlarını kullanmayı tercih etmektedir. Örgü saç bandı yapımı aşırı derecede kısa sürmektedir. Temel örgü teknikleri kullanıldığından dolayı da hiç zorlanmadan her bayan bu örgü saç bantlarını yapabilir. Resimli anlatımı incelediğiniz zaman örgü saç bandı yapımı hakkındaki tüm detaylara ulaşacağınızdan şüpheniz olmasın. Eminiz bu anlatımı gördükten sonra her biriniz bu örgü saç bantlarını yapmaya çalışacaktır.

Örgü saç bandı modelleri ve yapılışları sayesinde artık siz bayanlar saç bandı almak için para ödemek zorunda kalmayacaksınız. Hazır olarak yapılan ve satışa sunulan saç bantları ortalama 15 TL civarındadır. Sizler sadece bir yumak iplik ile birden fazla saç bandı yapabilirsiniz ve bu sayede saç bantları için hiçbir harcama yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Örgü saç bantları yapımı kolay olan örgü ürünler arasında yer aldığı için çevrenizde yer alan kişileri mutlu etmek adına da bu saç bantlarını yapıp hediye edebilirsiniz. Emin olun arkadaşlarınız bu hediyeye çok memnun olacaktır.

Örgü saç bandı yapımı sadece tek renkli iplik ile gerçekleştirilmektedir. Bir yumak ipten yaklaşık olarak beş tane saç bandı yapılmaktadır. Bu yüzden bu saç bandını yapmak için artan ipliklerinizi de kullanabilirsiniz. Bu örgüyü yaparken kesinlikle sıkı bir şekilde örmeye çalışın çünkü saç bandı esneyeceğinden dolayı zaman içerisinde formunu kaybedebilir. Örgü yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey örgünün sıkı bir formda olmasıdır. Buna lâyıkıyla sağdık kaldığınız müddetçe uzun zaman boyunca formunu kaybetmeyecek nitelikteki bir örgü saç bandına sahip olacaksınız.

Sayfamızda yapılışı hakkında resimli anlatımlı olarak bilgi verilen örgü saç bandı her ne kadar yetişkinler için olsa da saç bandını yaparken kullanmış olduğunuz ilmek sayısını azaltarak bu saç bandını bebekler için de kullanabilirsiniz. Saç bandının kendinden kurdelesi bulunmaktadır. Eğer saç bandına daha fazla hareket vermek istiyorsanız saç bandının üzerine çeşitli boncuklar işleyebilirsiniz. Biz şahsen başa takılan örgü ürünlerde herhangi bir boncuğun yapılmaması taraftarıyız çünkü başınızı bir yere çarptığınızda boncuklar aşırı derecede sert olduğundan dolayı başınızın zedelenmesine neden olabilir. Bu yüzden başa yapılan örgü ürünlerde kesinlikle ekstra sert cisimlere yer verilmemelidir. Bu saç bandını yapmak için malzemeleriniz hazırlandıysa gelin resimli anlatımdan yola çıkarak bu saç bandını yapmaya başlayalım.

Örgü saç bandı yapımı ile alakalı vermiş olduğumuz resimli anlatımı yetersiz bulanlarınız elbette vardır. Bu yüzden yakın zaman içerisinde bu saç bandı örecek olursak video çekimi yaparak saç bandının nasıl yapıldığı hakkında da sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Saç bandını yapmaya başlamadan evvel öncelikli olarak resimli anlatım içerisinde yer alan tüm görselleri inceleyin. Emin olun görselleri inceledikten sonra anlatıma bir daha gereksinim olmadan bu saç bandını yapabileceksiniz.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin