Hello Kitty Penye İpten Sepet

87
penye ipten Hello Kitty sepet nasıl yapılır

Penye ipten Hello Kitty sepet yapımı ile banyolarınızda kullanmak için güzel bir sepete örebilirsiniz. Penye ipleri kullanılarak yapılan Hello Kitty sepet modeli ayrıca mutfak içerisinde ya da mandallık olarak dahi kullanılabilir. Bu sepeti ben örgü yaparken örgü iplerimi içine koymak için yaptım. Yani kullanım alanı bir hayli fazladır. Bu yüzden sizler de illaki bu sepeti kullanabileceğiniz bir şey bulacaksınız.

Penye ipten kare ve dikdörtgen sepet yapımı bir hayli yaygın olsa da birler sizlere daire şeklinde olan bu sepet modelinin nasıl yapıldığını anlatmak istiyoruz. Sepetin yapımı kolay olduğu için video anlatım yerine sözel anlatımı tercih ettik.

Penye ipten Hello Kitty sepet yapılışı

Sepetin yapımına taban kısmıyla başlayacağız. İlk sırada 6 sık iğne yapın. İkinci sıraya geçtiğinizde hepsine çift batarak örgüye devam edin. Üçüncü sırada hepsini çift batarken dördüncü sıramızda hepsini tek batacağız. Beşinci sıraya geldiğinizde bir tek bir çift şeklinde, altıncı sırada ise hepsi tek olacak şekilde batma yapmalısınız. Daha önceden sepet tabanı yaptıysanız eğer, yuvarlak sepetlere yapılan tabanların hepsinin bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

penye ipten sepet altı yapılışı

Hello Kitty penye ipten sepet yapımında taban kısmı bitirildikten sonra yan kısımları istediğiniz kadar yükseltmeniz gerekmektedir. Ortalama olarak 10 sıra boyunca yükseltme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer sizler de 10 sıra olacak şekilde yükseltme yaparsanız son sırada sepetimizin kulak kısımlarını yapacağınızı unutmayın. Modelin güzel bir görüntüde olması için kulak aralarında minimum 6 ilmek bırakmaya özen gösterin. Her kulağın taban kısmı için 6 ilmek kullanacaksınız. Kulakları yaparken ilk ilmekte 1 tekli trabzan, ikili trabzan, üçlü tırabzan, ikili trabzan, bir tane tekli trabzan yapıyoruz.

Hello Kitty karakterinin gözleri için sihirli halka yaptıktan sonra 2 zincir çekin, 11 2’li trabzan yapın, kaydırma zinciriyle bağlayın. Bu işlem sonrasında gözün birini tamamlamış olacaksınız.

Modelde gördüğünüz gibi sepetimizde bir adet kurdele bulunuyor. Bu kurdelenin yapımına sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlıyoruz. Akabinde 5 tane ikili trabzan yapın. Sonra 3 zincir çekin ve kaydırma zinciri aracılığıyla bağlayın. 3 zincir çekin, 5 adet 2’li trabzan yapın. 3 zincir çektikten sonra kaydırma zinciriyle bağlayın. Yaptığınız sihirli halkayı çekerek sıkıştırın ve gerekli sıkılığı yakaladıktan sonra bağlayın. Bu işlem sonlandırılınca sepetimizdeki fiyonk şeklindeki kurdele tamamlanmış olacak.

Burun kısmını yapmak için gözde yaptığınız uygulamaların hepsini yapacaksınız. Sepetin üstündeki Hello Kitty karakterinin bıyıkları iğneyle sepet bittikten sonra üzerine işlenecek.

CEVAP VER

Yorum yaz
İsminizi girin